ФРС США оприлюднила план посилення політики у фінансовій системі
Федеральний резервний банк США в ніч на середу 21 грудня озвучив загальний план посилення вимог до найбільших американських банків у спробі зміцнити фінансову систему проти майбутніх криз. Про це повідомляє Reuters.
Заходи ФРС, необхідність в яких прописана в законі Додда-Франка про фінансовий нагляд, включають нові правила для капіталу і ліквідності банків і будуть реалізовані в два етапи.
Ряд аналітиків сподівався на більш конкретну пропозицію і сказав, що план багато в чому лише дублює закон.
"За великим рахунком, це лише віддзеркалення закону Додда-Франка", - сказав аналітик FBR Capital Markets Пол Міллер.
В основі першого етапу лежить план стрес-тестів, оголошений ФРС ще в листопаді. Американські банки з активами понад 50 млрд дол. повинні пройти іспит і довести, що достатність капіталу першого рівня не нижче 5%.
Другий етап - реалізація міжнародних банківських стандартів "Базель III", які вимагають частки капіталу першого рівня не нижче 7%, а для деяких фірм зі складною структурою - 9,5%.
"Вони просто дотримуються інструкцій Базеля про буфері капіталу. Жодних сюрпризів у цьому немає", - сказав банківський аналітик RBC Capital Markets Джерард Кессіді.
Після остаточного прийняття нові вимоги торкнуться таких гігантів американського банківського бізнесу, як Goldman Sachs Group Inc, JPMorgan Chase & co. і Bank of America.
При цьому більшість великих банків США вже задовольняють вимоги угоди "Базель III", яка за планом повністю набуде чинності в 2019 р.
Що стосується вимог до ліквідності, ФРС чекає відповідних рекомендацій від Базельського комітету з банківського нагляду, перш ніж вводити нові вимоги, але американський ЦБ заявив, що на банки США на перших порах буде поширюватися якісний стандарт ліквідності.
За планом ФРС, банки повинні будуть оцінювати щонайменше один раз на місяць, скільки їм потрібно ліквідності на 30, 90 днів на рік вперед в умовах стресів на ринках. Кредитори повинні будуть мати достатньо ліквідності для покриття 30 днів операцій при турбулентності на ринках.
Мета оголошених пропозицій - зробити так, щоб у фінансових компаній було достатньо капіталу і ліквідних активів на "чорний день". В ході кризи 2007-2009 рр. американський платник податків відстебнув 700 млрд дол. на порятунок фінансової системи частково через дотації банкам.