ua en ru

ФРС залишила ставку на рекордно низькому рівні

Федеральна резервна система США ухвалила рішення зберегти діапазон ставки на рекордно низькому рівні 0-0,25% і щомісячні обсяги скупки облігацій на рівні 85 млрд дол.

Федеральна резервна система США ухвалила рішення зберегти діапазон ставки на рекордно низькому рівні 0-0,25% і щомісячні обсяги скупки облігацій на рівні 85 млрд дол. Про це йдеться в заяві комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) ФРС, опублікованій за підсумками засідання.

Рішення було прийнято 9 голосами "за" при одному "проти". Проти виступила президент Федерального резервного банку Канзас-Сіті Естер Джордж, яка побоюється, що проведення подібної політики загрожує дисбалансом економіки та фінансів, а також може призвести до збільшення довгострокових інфляційних очікувань.

ФРС вказує на поступове поліпшення темпів економічного зростання у США і зазначає, що при збереженні існуючої тенденції комітет може розглянути можливість скорочення обсягів скупки облігацій. У той же час, за заявою FOMC, певний негативний вплив на економіку справила урядова криза на початку місяця, коли через розбіжності в Конгресі із приводу прийняття бюджету робота уряду і більшості федеральних бюджетних установ протягом 16 днів була блокована. Крім того, збільшення вартості позик на тлі очікувань швидкого згортання програми стимулювання також позначилося на зростанні економіки.

Витрати домогосподарств та інвестиції в основний капітал у США підвищилися, в той час як відновлення житлового сектора дещо сповільнилося. Фіскальна політика стримує економічне зростання. Рівень інфляції, за вирахуванням коливань унаслідок зміни цін на енергоносії, залишається нижче довгострокового цільового показника FOMC, що може становити загрозу для економіки, однак довгострокові інфляційні очікування залишаються стабільними.

ФРС, як і раніше, пообіцяла утримувати ставку в діапазоні 0-0,25%, поки рівень безробіття перевищує 6,5%, а інфляція не очікується вище 2,5%.

Американський регулятор продовжує політику "кількісного пом'якшення", яка передбачає збереження облікової ставки на рівні 0-0,25% і масштабні інтервенції на ринку цінних паперів у щомісячному обсязі 85 млрд дол. З них 45 млрд дол. припадає на викуп довгострокових боргових зобов'язань федерального казначейства і 40 млрд дол. - на викуп іпотечних цінних паперів.

Ринки негативно відреагували на заяву ФРС. Після публікації підсумків засідання американські фондові індекси продемонстрували різке зниження, передає "Росія 24". Зокрема, були відзначені помітне зростання процентних ставок за держоблігаціями США, зміцнення індексу долара (DXY) і зростання котирувань американської валюти у валютних кросах по відношенню до всіх основних світових валют. Це ознаки відходу від ризику з боку інвесторів.

Засідання Федерального комітету з відкритого ринку ФРС США стало передостаннім у 2013 р. і також передостаннім засіданням FOMC під керівництвом Бена Бернанке. Останнє засідання комітету в цьому році відбудеться 17-18 грудня.

Найближчим часом ФРС чекає зміна керівництва. Наступником Бернанке стане заступник голови ради керуючих ФРС США Джанет Йеллен. Її кандидатура буде офіційно представлена ​​в банківському комітеті Сенату США 14 листопада. Раніше основним претендентом на пост глави регулятора вважався Лоуренс Саммерс, проте від участі у виборах він відмовився.