ФРС поки не згортатиме QE через слабкі дані з ринку праці, - експерти
Слабкі дані про зростання зайнятості в США остаточно зміцнили переконаність аналітиків в тому, що Федеральна резервна система (ФРС) відкладе згортання кількісного пом'якшення (QE) до наступного року.
На думку експертів Barclays, скорочення обсягів покупки активів почнеться не раніше березня 2014 року, пише MarketWatch. Така оцінка збігається з консенсус-прогнозом аналітиків, опитаних агентством Bloomberg на минулому тижні, проте головний економіст Barclays по США Дін Макі до цього звіту чекав початку згортання в грудні поточного року.
Головний економіст Pantheon Macroeconomics Іен Шефердсон назвав вересневий звіт "слабким у всіх місцях". "Тепер ми будемо здивовані, якщо ФРС відчує здатність скорочення QE цього року, навіть березень виглядає спірним", - додав він.
Відомий інвестор Біл Гросс - один із засновників і гендиректор Pacific Investment Management Co. (PIMCO), що володіє найбільшим фондом облігацій в світі вважає, що слабкість ринку праці продовжить і період підтримки Федрезервом украй низьких процентних ставок.
"При таких темпах зростання зайнятості ФРС збереже поточну процентну ставку до 2016 року", - заявив Гросс в інтерв'ю агентству Bloomberg. За його словами, в ситуації, що склалася, зростання економіки США навряд чи перевищить 2% в рік.
Гросс рекомендує інвесторам концентруватися на покупці боргових інструментів, включаючи US Treasuries, з термінами до 7 років і уникати більш довгих паперів, оскільки затяжне стимулювання ФРС може зрештою спровокувати стрибок інфляції, що погіршить доходи від вкладень в довгострокових облігації.
Згідно з даними міністерства праці США, кількість робочих місць в економіці країни збільшилося у вересні 2013 року на 148 тис. Аналітики прогнозували підвищення кількості робочих місць минулого місяця на 180 тис.
Зростання кількості робочих місць за серпень переглянуте з підвищенням з 169 тис. до 193 тис. Таким чином, серпнева динаміка була кращою з квітня.
Разом з тим безробіття в США у вересні опустилося до 7,2% - мінімуму з листопада 2008 року - проти 7,3% в серпні, тоді як експерти не чекали зміни. Проте зниження безробіття пов'язане з вибуттям робочої сили, а не істотним поліпшенням економічної ситуації.