В організації стурбовані зростанням авторитаризму в Росії
Рівень демократії в Україні дещо покращився. Про це йдеться у звіті організації "Країни перехідного періоду 2016", опублікованому на сайті міжнародної неурядової організації Freedom House.
Автори дослідження відзначають, що Україна має потенціал для досягнення демократичних показників європейських країн і зможе в майбутньому претендувати на членство в Євросоюзі. Проте процес демократизації в країні гальмує корупція і російська агресія на Сході.
Freedom House зазначає, що криза з мігрантами, серйозні економічні проблеми і повернення Росії до авторитаризму загрожують збереженню Європейського Союзу і стабільності урядів в Євразії.
За даними доповіді за 2016 рік, найсильнішим чинником занепаду в колишніх радянських республіках стало повернення Росії до авторитаризму при президенті Володимирі Путіні.
За оцінками, що містяться в доповіді, в семи країнах з п'ятнадцяти, які раніше входили до складу СРСР, нині правлять диктатори, кожен з яких знаходиться у влади не менше 10 років. На думку авторів доповіді, низькі ціни на нафту загрожують стабільності цих авторитарних режимів.
У доповіді наголошується, що найбільшим викликом для демократії в Європі є поширення вкрай нелиберальной політики. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і ряд інших політиків Центральної Європи вдавалися до ксенофобської риторики на адресу мігрантів в минулому році, коли різко збільшився приплив біженців і мігрантів з Близького Сходу і з Північної Африки.
Нагадаємо, за даними доповіді Freedom House, за 2015 року в 72 країнах світу посилилися авторитарні тенденції, що стало найгіршим показником за 10 років. Ситуація стала краще в 43 країнах.