Французька розвідка перевірить причетність КНР до промислового шпигунства технологій Renault
Французька розвідка DCRI перевірить причетність влади Китаю до промислового шпигунства технологій автоконцерну Renault. У ході даної роботи, спецслужбам необхідно з'ясувати, чи дійсно офіційний Пекін мав відношення до вибухнула у Франції шпигунського скандалу. Відповідне розпорядження про проведення спеціального розслідування видало сьогодні уряд європейської держави, повідомили агентству Reuters представники кабінету міністрів Франції, передає РБК.
Позиція Єлисейського палацу в даному питанні пояснюється ще й тим, що французький уряд володіє 15% акцій Renault.
Нагадаємо, напередодні стало відомо про те, що французький автовиробник серйозно постраждав від промислового шпигунства. Як повідомлялося, викрадена виявилася програма роботи електромобіля, на розробку якої партнер Renault по альянсу - японський автоконцерн Nissan встиг витратити мільярди доларів. За словами міністра у справах імміграції Еріка Бессона, у світлі подій, що відбуваються можна говорити про те, що Париж стоїть на порозі "економічної війни".
Декількома днями раніше керівництво Renault відсторонило від роботи трьох топ-менеджерів за підозрою в причетності до крадіжки технологій. Саме вони, за неофіційними даними, могли продати інформацію про даних технологіях. Відомо, що звільнені топ-менеджери працювали над проектами електромобілів. Їх імена і посади не розкриваються.
Варто також відзначити, що Renault вже не в перший раз стикається з витоком інформації. У 2007 р. компанія виявилася втягнута у скандал, пов'язаний з крадіжкою даних про інформаційні технології. Тоді в ЗМІ з'явилися зображення майбутніх електромобілів Renault, а також їх опис.