Після Норвегії та Іспанії квоти для жінок на керівних позиціях запроваджують і для французької економіки. Згідно з рішенням парламенту, до 2017 р. ради директорів підприємств на 40% складатимуться з жінок, повідомляє Deutsche Welle.
Французькі підприємства, у керівництві яких немає жодної жінки, нині мусять якнайшвидше поповнити лави своїх очільників особами жіночої статі. Це стосується усіх 650 підприємств, які є членами біржі, а також фірм, що мають у штаті понад 500 працівників чи прибутки обсягом понад 50 млн євро,- загалом майже 2 тис. підприємств.
Відповідний проект закону про запровадження до 2017 р. 40-відсоткових квот на представництво жінок у керівництві фірм парламент Франції ухвалив днями. Причому підтримати його зголосилися як правляча консервативна партія президента Ніколя Саркозі, так і соціалісти з опозиції. Адже на сьогодні, за даними парламентського звіту, таким нормам відповідають лише сім з сорока підприємств у списку французького біржового індексу САС 40.
Загалом минулого року ради директорів та правління решти компаній складалися з жінок заледве на 15%. Найвідомішими жінками на керівних позиціях у Франції нині є голова атомного концерну Areva Анн Ловержон та міністр економіки Крістін Лагард.
Досягнення нового критерію відбуватиметься у два етапи: спочатку фірми мають до 2014 р. збільшити квоти на жінок у своєму керівництві до 20%. Щоправда, на думку французьких соціалістів, цього закону не достатньо, адже попередній проект закону передбачав повну гендерну рівність. Утім, міністр солідарності та соціальної єдності Франції Розалін Башло назвала рішення парламенту «важливим сигналом», а голова Об'єднання французьких підприємств Medef Лоранс Паризо - «доброю новиною для рівності та цінування жінок на підприємствах».
Квоту на представництво жінок у керівництві підприємств у Норвегії запровадили ще 2003 р., нині їхня частка на керівних посадах уже перевищує 40%. Схожі норми 2007 р. запровадили також в Іспанії.