Французькі розвідувальні служби ведуть перехоплення електронної інформації, поширюваної по телефонних і комп'ютерних мережах, у величезних масштабах.
Французькі розвідувальні служби ведуть перехоплення електронної інформації, поширюваної по телефонних і комп'ютерних мережах, у величезних масштабах. Про це йдеться в статті, опублікованій у французькій газеті Le Monde, передає BBC.
Перехоплені дані зберігаються в пам'яті комп'ютера в будівлі Генерального управління зовнішньої безпеки (DGSE). Ці дії проводяться, на думку газети, поза рамками закону і ніяк не контролюються. Інші розвідувальні служби Франції мають доступ до цієї інформації.
Проте поки залишається неясним, чи є масштаб спостереження, проведеного управлінням, настільки ж значною, що і масштаб програми PRISM американських розвідслужб, пише газета. Французькі офіційні особи поки ніяк не коментували затвердження журналістів.
За деякими даними, Генеральне управління аналізує не зміст електронних листів та інших повідомлень, а так звані метадані про одержувачів і відправників листів, про час і місце повідомлень.
При цьому, як пише Le Monde, спостереження ведеться за всією листуванням всередині Франції, а також між Францією та іншими країнами.
Газета стверджує, що перехоплені дані зберігаються на трьох підземних поверхах будівлі Генерального управління зовнішньої безпеки в Парижі. Ця секретна служба є аналогом британської МІ-6. Дані збираються з метою виявлення терористичних організацій. Однак масштаби діяльності, стверджує газета, означають, що стеження може піддатися будь-який громадянин Франції.
Нагадаємо, що нещодавно в США спалахнув скандал після того як екс-співробітник Агентства національної безпеки Едвард Сноуден відправив у ЗМІ секретні документи, які свідчили про незаконну роботу спецслужб, які без жодної санкції вели стеження за громадянами США та інших країн.
Документи публікувалися в міру їх важливості кожні кілька днів. Останній вкидання звинувачував американську розвідку у стеженні за представництвами країн ЄС в Сполучених Штатах. Це викликало дипломатичний скандал і звинувачення на адресу Вашингтона з боку Німеччини і Франції. Спецслужби США і навіть Президент Барак Обама заявляли, що програма PRISM не спрямована на стеження за звичайними гражаданамі і за час своєї роботи допомогла попередити значну кількість терактів.
Відзначимо також, що за словами генерал-лейтенанта Служби безпеки України Олександра Скіпальського, українські спецслужби прослуховують українських громадян, якщо вони викликали інтерес у спецслужб.