Формування штату Держбюро розслідувань може зайняти мінімум рік
Щоб набрати півтори тисячі штату працівників, як мінімум, потрібен рік
Формування штату Державного бюро розслідувань (ДБР) може затягнутися щонайменше на рік. Про це йдеться в матеріалі РБК-Украина: "Слідчий вакуум: чим загрожує втрата прокуратурою права на розслідування".
Як відомо, минулого тижня після півтора року конкурсу ДБР отримало своє керівництво. Так, головою органу став Роман Труба - керівник департаменту ТОВ "Юридична компанія "Сектор права", колишній співробітник ГПУ. Першим заступником - працівниця департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України Ольга Варченко, заступником голови бюро - чинний заступник прокурора Києва Олександр Буряк.
"Ряд депутатів у бесіді з РБК-Україна стверджували - щоб набрати півтори тисячі штату працівників, як мінімум, потрібен рік. До того ж, частина з них - керівників територіальних підрозділів (а таких сім по Україні) та керівників департаментів центрального апарату - потрібно вибирати за конкурсом", - йдеться в матеріалі.
Проте зазначимо, що в законі про Державне бюро розслідувань не прописані критерії відбору штату.
Внаслідок цього, на прохання прокуратури, вирішили пролонгувати за прокуратурою повноваження досудового слідства до моменту початку роботи ДБР, однак не пізніше 1 січня 2019 (законопроект 7278 від 10 листопада 2017 року). Однак за включення питання до порядку денного знайшлася підтримка тільки 192 депутатів.
Нагадаємо, 16 листопада комісія з обрання керівництва ДБР призначила Романа Трубу керівником відомства. Таке рішення було прийнято після проведення рейтингового голосування за кандидатів.