Форекс - Швейцарський національний банк (ШНБ) готовий знову провести інтервенції на валютних ринках для ослаблення курсу франка в разі необхідності, заявив його президент Томас Йордан.
Форекс - Швейцарський національний банк (ШНБ) готовий знову провести інтервенції на валютних ринках для ослаблення курсу франка в разі необхідності, заявив його президент Томас Йордан.
Він зазначив, що ШНБ був змушений відмовитися від політики підтримки мінімального обмінного курсу на рівні 1,2 франка за євро у зв'язку із суперечливою економічною обстановкою і зростаючими ризиками від операцій з купівлі єдиної європейської валюти.
Швейцарський ЦБ продовжить стежити за ситуацією і діяти в разі необхідності, сказав Т. Йордан в інтерв'ю швейцарській газеті Neue Zuercher Zeitung.
"Ми попрощалися з мінімальним курсом, - заявив він. - Але ми продовжимо розглядати ситуацію з обмінним курсом в наших рішеннях і проводити інтервенції на валютному ринку, якщо знадобиться".
ШНБ 15 січня відмовився від введеного в вересні 2011 року "стелі" курсу гривні до євро, а також знизив процентну ставку за безстроковим депозитами до мінус 0,75% з мінус 0,25%. Цільовий діапазон ключової ставки - тримісячної ставки LIBOR - був змінений з мінус 0,75% - плюс 0,25% на мінус 1,25% - мінус 0,25%.
За словами глави ШНБ, франк залишається "сильно переоціненим". "Ринок форекс поступово зрозуміє, що така завищена оцінка не виправдана", - додав він.
Т. Йордан чекає, що негативні процентні ставки зроблять франк менш привабливим, але виключив можливість введення контролю за рухом капіталу для ще більшого ослаблення попиту на валюту.
Він повідомив, що постійна прив'язка франка до євро ніколи не стояла на порядку денному, оскільки Швейцарія має незалежну валюту і незалежну грошово-кредитну політику.
"Франк - наша валюта; його прив'язка до іншої валюти не має сенсу", - вважає керівник ШНБ.
Він також захистив несподіванка оголошення про відмову від "стелі", оскільки попередні сигнали з боку банку призвели б до посилення спекуляцій на ринках.
Підвищення вартості швейцарської нацвалюти скоротить обсяг продажів країни в єврозоні, на яку припадає більше половини експорту Швейцарії, відзначає The Wall Street Journal.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна