Форекс - тепер, коли ОПЕК прийняв чітке рішення нічого не змінювати на поточні обсяги видобутку нафти, ранок енергоносіїв занурився в печаль. Основна проблема полягає в тому, що на поточний момент, по суті, можливості впливу на ціни на нафту обмежені.
Форекс - тепер, коли ОПЕК прийняв чітке рішення нічого не змінювати на поточні обсяги видобутку нафти, ранок енергоносіїв занурився в печаль. Основна проблема полягає в тому, що на поточний момент, по суті, можливості впливу на ціни на нафту обмежені.
По-перше, більшість нафтовидобувних країн просто не готові знизити видобуток з-за своїх внутрішніх бюджетних проблем (як у випадку з Венесуелою, Нігерією, Еквадором і Росією). Тут ми говоримо про всіх гравців цього ринку, а не тільки про картелі, так як тепер з'явилися розмови про те, що Венесуела і Росія будуть вести переговори з приводу ситуації, що склалася. Крім того, Іран і Лівія тільки повертаються на ринок і ще навіть не наростили свої потужності до колишніх рівнів.
По-друге, темпи зростання Європи і Азії викликають великі сумніви, а, отже, обсяги споживання енергоносіїв можуть і далі падати.
По-третє, це боротьба за частку на ринку. Саудівська Аравія, як втім і всі інші гравці, не готові знижувати квоти саме із-за боязні, що їх місце займуть США, які вже в шість разів збільшили свої обсяги видобутку. Причому поточна ціна для американських проектів цілком прийнятна і залишатиметься такою аж до $60 за барель.
Таким чином, ОПЕК прийняв єдине можливе рішення - вичікувати, коли ціна знизиться настільки, що США доведеться згорнути частину проектів, або ж коли Китай і єврозона вийдуть з періоду стагнації і почнуть набирати обертів. У сформованих умовах для Brent метою на форекс на найближчі місяці може стати район $60 за барель з серйозною перешкодою на позначці $66,50.
Сьогодні, 28ноября, пара USD/JPY веде себе досить цікаво останнім часом на форекс, так як їй доводиться вибирати з двох зол». Справа в тому, що подальше зростання вище 119 не так-то просто здійснити без наявності якогось серйозного аргументу на користь подальшого ослаблення ієни або зміцнення долара США. На поточний момент Банк Японії вже зробив і натякнув на додаткове стимулювання по максимуму, а Федрезерв дав зрозуміти, що готовий перейти до підвищення ставок у першому півріччі 2015 року. Нових звітів, які б говорили, що США можуть з легкістю зважитися на посилення вже в найближчому кварталі, не надходить, і, схоже, не надійде найближчим часом. Все це змушує повірити, що локальні максимуми по парі вже досягнуті і більш значна корекція в разі сильних даних з Японії не виключена. Якщо ми праві, то поточна підтримка 117,30 може бути пробита в найближчі дні, і пара націлюватиметься на форекс на позначку 116,50.
Євро знизився до долара в четвер, так як інфляція в Німеччині в листопаді сповільнилася, зміцнивши думка про те, що Європейський центробанк буде пом'якшувати політику більш активно.
Річна інфляція в Німеччині сповільнилася до 0,6 відсотка в листопаді в річному вирахуванні, а споживчі ціни в Іспанії скоротилися на 0,5 відсотка, підтвердивши побоювання з приводу дефляції в четвертій найбільшій економіці єврозони.
"Низька інфляція - це дійсно проблема, це основна причина для стимулюючих заходів, - сказав Ніл Джонс з Mizuho. - Вона піддає вогню залпам кількісного пом'якшення і в довгостроковій перспективі тисне на євро на форекс".
Євро знову впав нижче $1,25 на форекс у четвер, 27 листопада, тоді як раніше піднявся до $1,2524. Зараз він торгується на рівні $1,2480, знизившись на 0,22 відсотка.