ua en ru

Форекс: Огляд EUR на 23 травня 2014 р

У п'ятницю, 23 травня, 08:00 за київським часом євро на Форекс продовжує перебувати на рівні 1,365 дол.

У п'ятницю, 23 травня, 08:00 за київським часом євро на Форекс продовжує перебувати на рівні 1,365 дол. Це недалеко від 1,37 дол. - рівноважного рівня, який, на думку аналітиків ринку Форекс, буде зберігатися до прояснення питання про те, які саме кроки пом'якшення монетарної політики обере Європейський центробанк на червневому засіданні. Зараз же глобальні ринки залишаються в умовах дефіциту торгових ідей, а якщо і знаходять драйвери в непрямих новинах, впевнену динаміку демонструвати не вирішуються, відзначають аналітики.

Новини ринку Форекс. Напередодні інвестори звернули увагу на публікацію протоколів з попереднього засідання Комітету з операцій на відкритому ринку ФРС США. Незважаючи на те, що в ньому не було нічого принципово нового, ринки відреагували зростанням на чергові свідоцтва очікування регулятором низької інфляції і зберігається необхідності додатково стимулювати економічну активність і ринок праці. У протоколах йдеться також про необхідність опрацювати стратегію виходу, оскільки надмірне стимулювання економіки може закласти середньострокові інфляційні ризики.

На думку аналітиків ринку Форекс, інтерес до протоколу засідання ФРС 29-30 квітня викликали суперечливі заяви представників ФРС щодо подальшої монетарної політики на тлі відновлення економіки. Висновок протоколу полягає в тому, що ФРС в цілому не бачить ризиків суттєвого посилення інфляції за QE, при цьому ринок праці ще потребує підтримки. Тим не менш показники інфляції за квітень (опубліковані в середині травня) вказують на прискорення - з 1,5% до 2,0% (цільовий рівень, який більшість членів комітету очікувало побачити не раніше 2015 р.), в тому числі за рахунок подорожчання продуктів харчування, що свідчить про появу інфляційних ризиків.

Прихід Джанет Йеллен на пост глави ФРС призвів до істотної зміни орієнтирів для регулювання монетарної політики. Тепер основним є не рівень безробіття (вже у квітні він опустився до 6,3%, що нижче цільових 6,5%), а досягнення повної зайнятості (на думку ФРС, відповідає безробіття приблизно в 5,6%, багато економістів вважають цю оцінку заниженою). При цьому причини відходу від традиційних правил регулювання не були названі. Можливо, ФРС побоюється уповільнення економіки і негативної реакції ринків на згортання стимулів. Аналітики ринку відзначають, що ніколи раніше ФРС не доводилося підвищувати ставки в умовах наявності на балансі такого значного обсягу активів.

Ряд економістів вважає, що криза 2008-2009 рр. призвела до структурної зміни ринку праці: частина безробітних, які втратили тоді роботу, вже ніколи не зможе влаштуватися за своєю попередньою спеціальністю, так як економіка різко змінилася. Частка таких людей в загальній масі безробітних зараз знаходиться на історичному максимумі (35%), але її зниження не є завданням ФРС (не вирішується монетарними методами). Таким чином, є ризик, що ФРС збереже м'яку політику протягом більш тривалого, ніж потрібно, часу, створивши помітні інфляційні ризики. Це може обернутися різким підвищенням ключових ставок згодом (коли ФРС визнає помилку) з усіма негативними наслідками для економіки і фінансових ринків. Але поки музика грає, інвестори на Форекс продовжують купувати ризик і продавати долар.