Форекс: Огляд EUR на 14 березня 2014 р
Євро на Форексі в п'ятницю, 14 березня, відійшов від досягнутих напередодні максимумів і на 07:00 за київським часом торгувався на позначці 1,3862 дол. Крім великої порції статистики, гравці на ринку Форекс в четвер звернули увагу на звіт Бундесбанку і його оцінку того, що відбувається в єврозоні.
Новини ринку Форекс. Прибуток німецького центробанку в 2013 р. зросла в сім разів порівняно з 2012 р. - до 4,6 млрд євро проти 664 млн євро в 2012 р. Головним джерелом прибутку Бундесбанку в 2013 р. був процентний дохід, який тим не менш знизився порівняно з 2012 р. - з 11 млрд до 7,4 млрд євро. На скорочення цієї статті доходів вплинуло зниження ЄЦБ облікової ставки у травні та листопаді 2013 р.
"Незважаючи на падіння доходів за відсотками, Бундесбанку вдалося збільшити свій прибуток в 2013 р. порівняно з 2012 р., оскільки у нього не було необхідності переводити додаткові кошти в ризикові резерви", - заявив президент регулятора Йенс Вайдманн. Резерви банку, що формуються на випадок покриття збитків за простроченими кредитами, не були змінені і залишилися на рівні 14,4 млрд євро, відзначають аналітики ринку Форекс.
Президент Бундесбанку зазначив, що в минулому році подібні ризики дещо ослабли у зв'язку з скороченням обсягів рефінансування кредитів і тим, що банк зменшив обсяг державних облігацій на своєму балансі. Вайдманн також додав, що було б невірно скорочувати резерви на покриття ризиків, оскільки у зв'язку зі зниженням облікової ставки Бундесбанк очікує отримати меншу прибуток у 2014р., а в результаті скоротяться і доступні організації фінансові ресурси.
Глава німецького центробанку також підкреслив, що фінансова криза і криза держборгу продовжать чинити визначальний вплив на економічний розвиток в 2013 р. Він вважає, що країни, на які криза мав найбільш серйозний вплив, досягли помітного прогресу з регулювання своїх економік і довіра поступово відновлюється. При цьому чиновник звернув увагу, що зберігаються борговий тягар і структурні проблеми в єврозоні означають, що європейська і світова економіка залишаються вразливими для шоків. На даний момент з урахуванням наявних труднощів було б передчасно заявляти, що криза держборгу вже позаду, вважає Вайдманн.
Він зазначив, що зростання світової економіки протягом 2013 р. знову прискорився і частково це обумовлено експансіоністської монетарної політикою. В рамках цього процесу дуже ймовірно, що темп зростання ВВП ФРН теж підвищиться в 2014-2015 рр. Вайдманн додав, що деякий час розвиток німецької економіки підтримується в основному внутрішньою активністю: такі фактори, як відносно низький рівень безробіття, зростання зайнятості та збільшення зарплати до оподаткування в поєднанні з низькою обліковою ставкою, сприяли, зокрема, активного житлового будівництва.
Традиційно консервативний погляд Бундесбанку на ситуацію можна назвати помірно оптимістичними порівняно з надоптимістичні настроєм на ринку Форекс. Німецький ЦБ відзначає зменшення ризиків в єврозоні, але тим не менш обережний у своїх оцінках. Для євро на Форексі помірний звіт одного з ключових ланок валютного блоку зіграв свою роль: він хоч і небагато, але відійшов від багатомісячних максимумів.