Форекс - ринок валют на 28 квітня
Форекс - минулий тиждень валюти завершили з досить скромними результатами, незважаючи на те, що було опубліковано досить велике число звітів. При цьому варто відзначити, що і європейські валюти, і ієна змогли трохи зміцнитися на форекс по відношенню до долара. Євро виріс на символічні 0,14%, фунт подорожчав на 0,08%, ієна зміцнилася на 0,19% на форекс.
EUR/USD протягом тижня на форекс не вирвався за межі 70-пунктного діапазону (1,3784 - 1,3854). Спочатку у пари просто не було каталізаторів. Надалі, євро на форекс опинився під впливом двох суперечливих факторів. З одного боку, макроекономічні звіти принесли хороші новини (не рахуючи індексу ділової активності Франції). Дані з ділової активності Німеччини і єврозони продемонстрували зростання (до 54,2 і 53,3, відповідно). Позитивну динаміку ми спостерігали і в дослідженні IFO. Індекс економічних очікувань у Німеччині досяг 111,2 проти прогнозу 110,5. Все це дозволяє говорити про те, що не так вже сильно поточний курс євро позначається на стані економіки і, отже, ймовірність того, що ЄЦБ на найближчому засіданні розгляне можливість внесення змін в монетарну політику, досить низька. З іншого боку, представники європейського регулятора вже неодноразово висловлювалися на тему дорогого євро. Тому подальше зміцнення загальноєвропейської валюти на форекс може спровокувати втручання Центробанку, що і стримує попит.
GBP/USD протягом тижня на форекс зазначила максимум на рівні 1,6838, але закріпитися на досягнутому не змогла, навіть на тлі більш сильних, ніж очікувалося, даних по роздрібних продажах. Показник в березні продемонстрував зростання на 0,1% м/м, 4,2% м/м проти прогнозу -0,4% м/м,3,8% р/р. Таким чином, британська економіка знову подає сигнали про триваюче відновлення, що цілком підтверджує прогноз Центру економічних і бізнес-досліджень, про те, що які показали, що темпи зростання економіки в поточному році складуть 3,1% (максимум з 2007 року). Тому не виключено, що Банк Англії перейде до жорсткості монетарної політики навіть раніше, ніж цього від нього чекають. Поки ж, протокол березневого засідання МРС не приніс нічого нового. Незмінну монетарну політику зберегли одноголосно. Але в цілому він був більш оптимістичним.
USD/JPY в першій половині тижня на форекс протестувала опір 102,70, але поки цей рівень залишається досить сильним опором. Те, що котирування так і не змогли розвинути висхідний рух на форекс, почасти зумовлене суперечливістю надійшла макроекономічної статистики. Почнемо з Японії. Сальдо торгового балансу знову виявилося негативним на тлі сильного скорочення експорту і різке зростання імпорту. Таким чином, не виключено черговий етап стимулювання, тим більше, що поки ще не в повному обсязі проявилися наслідки від підвищення податку. Не на користь ієни пішли п'ятничні дані по індексу споживчих цін. Показник виріс до 1,6% від 1,5% місяцем раніше, що підтвердило правильність позиції уряду. Не дали однозначної оптимізму парі і дані з США. Продажі на вторинному ринку житла зросли, в той час як продажі нових будинків, навпаки, знизилися. Замовлення на товари тривалого користування перевищили прогноз (2,6% проти очікувань 2,0%), але позитив був нівельований більш слабким щотижневим звітом щодо кількості первинних звернень за посібником з безробіття (329 000 проти 310 000 за прогнозами). Відновитися парі на форекс від мінімуму на 101,95 в кінці тижня допоміг звіт щодо споживчої довіри від Університету Мічигану, який також перевищив прогноз (84,1 проти 83,0).
Прогноз ринку форекс на тиждень 28 квітня - 2 травня
Стан американської економіки поки що викликає більше запитань, ніж дає відповідей про можливі терміни початку посилення монетарної політики Федрезервом. Тому, як і раніше, значну увагу варто звертати на публіковані звіти та коментарі представників ФРС (в тому числі і виступ Джанет Йеллен, заплановане на 1 травня). Тим більше, що наступного тижня відбудеться чергове засідання FOMC. Поки ми ще чекаємо продовження виходу з програми кількісного пом'якшення колишніми темпами, що може надати долара помірну підтримку. Але, в той же час, недостатньо агресивні коментарі будуть здатні нівелювати цей вплив, а, можливо, і розчарувати.
USD/JPY
Японія на майбутньому тижні публікує досить велике число звітів. Не викликає сумнівів, що основну увагу приверне рішення щодо монетарної політики, 30 квітня. Перший місяць після підвищення податку підходить до кінця і, можливо, регулятор трохи змінить риторику, відзначаючи необхідність подальшого стимулювання, що може спровокувати послаблення ієни на форекс і повернення пари до опору 102,70 з подальшою метою на 103,40. Також будуть опубліковані дані з роздрібних продажів за березень. Можливий досить різке зростання показника, оскільки населення напередодні підвищення податку поспішало здійснити необхідні покупки на форекс. Крім того, увагу варто звернути на дані з ділової активності в промисловому секторі та звіт по промисловому виробництву. Недостатньо сильні показники стануть черговим приводом для Банку Японії задуматися про додаткове стимулювання. Чимало звітів публікують на прийдешню тижня і США. Крім рішення ФРС щодо монетарної політики, увага ринку форекс привернуть дані за темпами зростання економіки США в 1 кварталі (30 квітня). Ознаки уповільнення темпів зростання економіки здатні чинити тиск на долар на форекс, оскільки це відсуне підвищення ставки на невизначений термін (і в цьому разі USD/JPY з легкістю може повернутися до підтримки 102,00). Також істотний вплив на пару може надати звіт по зайнятості в несільськогосподарському секторі. Але підтримку долар отримає тільки в тому випадку, якщо цифри перевищать прогноз на рівні 207 000.
EUR/USD
Єврозона в кількості макроотчетов, запланованих до публікації на майбутній тиждень трохи відстає від США, але все ж і тут є на що звернути увагу. У вівторок, 29 квітня, будуть опубліковані попередні дані по індексу споживчих цін у Німеччині. Якщо показник продовжить падіння, євро може опинитися під тиском на форекс, націлився на прорив підтримки 1,38, оскільки це буде ще одним сигналом до того, що ЄЦБ, можливо, доведеться задуматися про втручання. У середу Німеччина опублікує дані по роздрібних продажах і ринку праці, а єврозона дані по інфляції. Помірно негативна статистика також буде підштовхувати валюту вниз на форекс, хоча не виключено, що напередодні американської статистики, руху будуть досить стриманими. Остаточні дані з ділової активності в секторі обробної промисловості в п'ятницю особливого враження, швидше за все, не зроблять, якщо тільки не продемонструють сильного відхилення від прогнозів.
GBP/USD
Чимало цікавого опублікує і Великобританія. 29 квітня вийде звіт за темпами зростання економіки в 1 кварталі поточного року. Зростання показника зможе підтримати фунт (адже це в черговий раз дасть підстави чекати більш швидкого початку посилювання монетарної політики) і спровокувати тестування опору 1,6840/1,6850 на форекс з метою на 1,69 у разі прориву. Крім цього 1 і 2 травня будуть опубліковані дані з ділової активності за квітень в секторі обробної промисловості і будівництві. Поки показники утримуються в зоні зростання, а в промисловості він знижується вже 4 місяці, і 2 місяці падіння спостерігається в будівельному секторі. Негативна динаміка показників може надати на британську валюту короткострокове тиск на форекс. В іншому пара на форекс буде залишатися під впливом зовнішніх факторів.
Що в понеділок, 28 травня, нам готує
Сьогодні великого числа значущих звітів до публікації не заплановано. Тому валюти на форекс можуть вести себе досить стримано в очікуванні цікавої статистики. США в перший робочих дня тижня опублікують дані по незавершених угод із продажу житла. Останнім часом ринок нерухомості подавав суперечливі сигнали. Якщо звіт дасть привід для розчарування, долар може понести незначні втрати.
Для загальноєвропейської валюти на форекс цікаві будуть виступи представників ЄЦБ (Констанція, Керре, Прата). Можливо, що їх риторика проллє світло на настрій, що панує в Раді керуючих щодо монетарної політики. Висловлювання в тому ж ключі, що і більш ранні заяви Маріо Драгі про те, що дорога валюта несе загрозу для економіки регіону, можуть чинити тиск на євро під час торгів на форекс.