Компанія Ford Motor опублікувала подробиці плану по досягненню зростання прибутку в Європі, пріоритетними напрямками якого стали реструктуризація операцій на європейському ринку, введення нової продукції і підвищення рентабельності.
Зокрема, компанія планує скоротити складальні потужності на 18% (або 355 тис. одиниць вироблених автомобілів) у всіх європейських країнах, крім Росії, що дозволить компанії знизити річні витрати на 450-500 млн дол.
Скорочення виробничих потужностей планується досягти шляхом закриття трьох великих заводів. Так, буде закритий складальний завод у м. Саутгемптоні на півдні Великобританії, а також завод у британському м. Дагенеме, де розміщено штампувальне виробництво і інструментальна обробка Ford. Напередодні було оголошено про закриття автомобільного підприємства в бельгійському м. Генке до кінця 2014 р. Закриття трьох названих підприємств спричинить скорочення близько 5 тис. 700 співробітників.
Програма реструктуризації виробництва в Європі є частиною комплексного плану компанії з реагування на структурні зміни на європейському ринку і досягнення зростання прибутку в регіоні. Реструктуризація необхідна через накопичення надлишкових виробничих потужностей, викликане скороченням більш ніж на 20% попиту на автомобілі в Західній Європі з 2007 р. Обсяг продажів нових автомобілів зараз знаходиться на рекордно низькому рівні за останні 20 років, і аналітики прогнозують, що в наступному році ситуація може змінитися тільки в гірший бік. Ford очікує, що за підсумками 2012 р. операційний збиток у Європі перевищить 1,5 млрд дол.
Ford планує активно зайнятися маркетингом в Європі, підкреслюючи свої лідируючі позиції серед конкурентів по співвідношенню ціна/якість, паливної економічності і безпеки. Зокрема, компанія планує агресивно розширюватися на ринках Росії та Туреччини.
Компанія Ford Motor з'явилася в США в 1903 р. і з тих пір є одним з провідних світових автовиробників. Автоконцерну належить близько 70 виробництв в різних країнах; сукупний штат співробітників складає 164 тис. осіб. Компанія випускає автомобілі під брендами Ford та Lincoln. Ford - єдиний автовиробник "детройтської трійки", який обійшовся без урядової допомоги в кризу. Його конкуренти - General Motors і Chrysler були змушені пройти процедуру банкрутства.
Читайте також: Чистий прибуток Ford за півріччя скоротився на 50,1%