Фондові торги в Японії завершилися зниженням зведеного індексу Nikkei на 0,37%. Вниз індикатор потягнули японські виробники автомашин і електроніки, що в значній мірі покладаються на міжнародні ринки збуту, а тому залежні від коливання валютних курсів. На жаль, для згаданих компаній курс японської національної валюти сьогодні досяг максимального рівня по відношенню до долара за тиждень, що може скоротити доходи дані підприємств від експорту. Проте значніших втрат вдалося уникнути завдяки поширеній інформації в ЗМІ, які цитували слова прем'єр-міністра Японії Наото Кана, що заявив, що подальша ринкова інтервенція "неминуча", якщо небувале зростання ієни продовжиться. Японські інвестори чекали нових обнадійливих заяв від власного уряду, але не обійшли увагою також коментарі Федеральної резервної системи США, що провела засідання напередодні. Зокрема представники американського ЦБ повідомили, що зростання економіки США в останні місяці сповільнилося і навряд чи стане впевненіше в довгостроковій перспективі.
В "червоній зоні" торги завершилися для найбільшої в світі автомобільної компанії Toyota Motor Corp., значна частина обсягу продажів якого доводиться на ринки за межами Японії, зокрема - американський. Цінні папери Toyota на закритті торгових майданчиків подешевшали на 1%. По аналогічній траєкторії рухалися котирування її конкурентів - Honda Motor Co. (-1,6%) і Nissan Motor Co. (-1,5%).
Як згадувалося, втратами минула торгова сесія обернулася також для японських високотехнологічних компаній. Зокрема не дуже задоволені минулими торгами залишилися утримувачі акцій виробника електроніки Sony Corp. (-1,9%), одержуючою майже 70% виручки за кордоном, і одного з провідних виробників фототехніки Canon (-1,2%). Проте не так песимістично японські гравці були налаштовані по відношенню до конкурента Sony - Panasonic (+2,4%), на що у них були досить вагомі причини. За неофіційними даними, компанія вирішила не вдаватися до додаткового розміщення акцій, кошти від якого спочатку планувалося направити на фінансування операцій з повного викупу акцій компаній Sanyo Electric і Panasonic Electric Works. Керівництво Panasonic звернеться до позик і скористається наявними коштами.
Інвестори також з полюванням викупляли акції електронної компанії Sharp (+1,3%). Сьогодні компанія оголосила про покупку Recurrent Energy, що займається виробництвом панелей для сонячних батарей, за 305 млн дол.
Проте негативну динаміку продемонстрували котирування компаній, широко представлених на китайському ринку, на тлі територіальної суперечки, що продовжується, між двома державами. Акції виробника землерийного устаткування Komatsu втратили в ціні 2,5%, а виробника будівельної техніки Hitachi Construction Machinery - 2,1%.
За підсумками торгів 22 вересня індекс Nikkei 225 опустився на 35,79 пункту (-0,37%) - до 9566,32 пункту. Курс долара до ієни опустився на 0,46 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 84,88 ієни/дол.