Фондові торги в Японії завершилися 8 вересня 2010 р. зниженням зведеного індексу Nilkkei на 1,97%, повідомляє РБК. Другий день поспіль не вчухать побоювання інвесторів щодо того, що відновлення національної економіки після фінансової кризи, яке багато в чому залежить від експорту, може сповільнитися через несприятливі коливання валютних курсів. Так, вирішальний вплив надав той факт, що ієна продовжила зміцнюватися по відношенню до провідних світових валют - євро і долару, незважаючи на обіцянки уряду поправити становище і втрутитися в ситуацію на ринку. Аналітики стверджують, що поганим новинам не буде кінця, а тому інвестори не поспішали ризикувати.
Найбільшими втратами минула торгова сесія знов обернулася для компаній, одержуючих значні обсяги прибутку на зарубіжних ринках. За традицією постраждали найбільші представники автомобілебудівної галузі - найбільша в світі автомобілебудівна компанія Toyota, другий за величиною автомобілебудівник в Японії Honda Motor і їх конкурент Nissan Motor Co., до 70% обсягу продажів якої припадає на зарубіжні ринки. Їх цінні папери на закритті торгових майданчиків подешевшали на 2,1%, 2,5% і 2,2% відповідно.
Не менш засмучені виявилися утримувачі акцій компаній-представників інших секторів японської економіки. Вони з радістю збували папери Canon Inc., котирування яких знизилися на 2,1%. До нижньої рамки біржового табло рухалися також котирування акцій японського виробника промислових роботів Fanuc Ltd. (-1,2%). Аналогічну - негативну - динаміку продемонстрували котирування акцій одного з виробників електроніки Sony (-2,2%), одержуючої до 70% прибули на зарубіжних ринках, а також її конкурента Panasonic, що ведуть в світі (-2%). На 2,2% знизилася ціна на акції японського виробника сільськогосподарської техніки Kubota Corp.
За підсумками торгів 8 вересня 2010 р. індекс Nikkei 225 знизився на 181,61 пункту (-1,97%) - до 9044,39 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,60 ієн по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 83,55 ієни/дол.