Фондові торги в Японії завершилися 7 вересня 2010 р. зниженням зведеного індексу Nikkei на 0,81%, повідомляє РБК. Негативна динаміка індикатора спостерігалася вперше за 5 днів, оскільки інвестори втратили надію, що заходи стимулювання американської економіки подіють. З цієї ж причини вони не проявили довіри також і до американської національної валюти. Але європейська валюта теж не користувалася великою популярністю, оскільки напередодні Асоціація банків Німеччини опублікувала важливий для гравців документ. У нім, зокрема, оцінювалися наслідки зміни вимог до банківського капіталу в рамках угоди "Базель III". Так, принаймні німецьким банкам доведеться залучити декілька десятків мільярдів євро, щоб рівень основного капіталу відповідав новим стандартам.
На цьому фоні японська ієна продовжила зміцнюватися по відношенню до ведучих світовим валютам, а японські інвестори продовжили розпродавати акції компаній, одержуючих значні обсяги прибутку за межами країни. У немилість гравців потрапили, зокрема, цінні папери японських автовиробників. Акції одній з провідних компаній даного сектора, Nissan Motor Co., до 70% обсягу продажів якої припадає на зарубіжні ринки, подешевшали на 1,8%. Цінні папери її конкурента, найбільшою в світі автомобілебудівної компанії Toyota, впали в ціні на 0,6%, як і папери другого за величиною автомобілебудівника в Японії Honda Motor (-1,4%).
Минула торгова сесія обернулася втратами також для представників інших секторів японської економіки. Інвестори були несхильні до покупки акцій Canon Inc., котирування яких знизилися на 0,55%. Вони не виявили цікавості до акцій японського виробника промислових роботів Fanuc Ltd. (-0,6%) і з полюванням розпродавали папери одного з виробників електроніки Sony (-0,6%), одержуючої до 70% прибули на зарубіжних ринках, а також її конкурента Panasonic, що ведуть в світі (-0,2%).
Зниження цін на сировині надало несприятливу дію на котирування японських сировинних трейдерів. Зокрема на минулій торговій сесії ціна на "чорне золото" опустилася нижче за психологічну позначку в 74 дол./бар., мідь подешевшала на 0,3%. З цієї причини за підсумками торгів подешевшали акції найбільшої в Японії компанії даного профілю Mitsubishi Corp. (-1,2%) і її конкурентів: другий за величиною Mitsui & Co. (-1,23%), третьою в секторі Sumitomo Corp (-1%), а також JX Holdings (-0,2%). Негативну динаміку демонстрували і котирування японських нафтовидобувників, зокрема Japan Petroleum Exploration Co. (-0,6%) і Inpex Corp. (-0,7%).
Крім того, на 9,3% обрушилися котирування японського виробника аудіотехніки Clarion Co., оскільки в місцевих ЗМІ пройшла інформація про те, що компанію збираються виключити з числа 225 підприємств, що представляють зведений Nikkei.
За підсумками торгів 7 вересня 2010 р. індекс Nikkei 225 виріс на 75,32 пункту (-0,81%) - до 9226,00 пункту. Курс долара до ієни виріс на 0,29 ієн по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 84,05 ієни/дол.