Фондові торги в Японії 7 жовтня закрилися зниженням індексу Nikkei на 1,22%
Фондові торги в Японії 7 жовтня 2013 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,22%, який впав нижче позначки 14,000 пункту. Токійська біржа показує падіння четверту сесію поспіль на тлі "шатдауна" уряду США та змішаних корпоративних новин.
Як і раніше основним у порядку денному світових бірж є питання тимчасової часткової припинення роботи американського держапарату. Масла у вогонь підливають категоричні заяви спікера нижньої палати конгресу, республіканця Джона Бонера. У своїй заяві 6 жовтня 2013 р. він в черговий раз оголосив про те, що його однопартійці не погодяться на підвищення ліміту держборгу, поки не отримають докладного плану зниження державних витрат. Оскільки на досягнення домовленості з "стелі" держборгу залишилося близько 1-2 тижнів (за оптимістичним сценарієм), трейдери все більше побоюються дефолту США.
Токійська біржа досить сильно залежить від ситуації в США. Після 17 вересня 2013 р., коли ФРС США оголосила про перенесення скорочення програми "кількісного пом'якшення", індекс Nikkei досяг свого двомісячного максимуму. За три тижні з тих пір він впав на 5,8% на очікуваннях "шатдауна" і дефолту в США. На думку деяких аналітиків, деяким інвесторам може бути вкрай вигідна така ситуація.
З корпоративних новин варто відзначити зростання котирувань провідного авіаперевізника Japan Airlines (+3%). Акції компанії почали дорожчати після звернення її керівництва до японського уряду з проханням переглянути рішення про передачу більшості злітно-посадкових смуг (ЗПС) міжнародних ліній авиафлоту конкуруючої компанії All Nippon Airways. Не можна бути впевненим, що уряд прислухається, але сам факт такої пропозиції трохи обнадіює трейдерів.
У лідерах зростання також перебувають котирування найбільшої телекомунікаційної корпорації SoftBank (+2,9%). Акції дорожчають також у корпорації Yamaha +2,1%) і у комбінату легкої промисловості Unitika (+1,8%).
Найбільше падіння котирувань показали виробник електроніки Sharp (-8,2%) і компанія-оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" TEPCO (-7,6%). У "червоній" зоні торгуються і акції підприємств важкої промисловості: Furukawa (-4,2%) і Japan Steel Works (-3,9%).
Аналогічно цінних паперів в секторах електроніки та важкої промисловості котирування акцій японських автоконцернів показують зниження на тлі новин із США (важливого ринку збуту продукції). Ціна паперів Toyota Motor зменшилася на 1,5%, акцій Nissan Motor - на 0,5%. Honda Motor зменшила свою ринкову капіталізацію на 0,4%, а цінні папери Mitsubishi Motors Corp. подешевшали на 2,4%.
За підсумками торгів 7 жовтня 2013 р. індекс Nikkei знизився на 170,99 пункту (-1,22%) і склав 13853,32 пункту. Курс долара до ієни показав зниження по відношенню до курсу попереднього торгового дня на 0,34 ієни і склав на закритті фондових торгів 97,08 ієни/дол.