ua en ru

Фондові торги в Японії 27 грудня завершилися незначним зростанням індексу Nikkei

Фондові торги в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei, незважаючи на те, що протягом торговельної сесії він відступив з досягнутого напередодні рекордного за останні 6 років значення - на рівні 16232,69 пункту. Незначне зниження котирувань частково обумовлено тим, що інвестори прийняли рішення взяти паузу, щоб зафіксувати свій прибуток за підсумками шестиденного зростання ринку.

Вплив на динаміку Nikkei надавали і опубліковані протягом торговельної сесії, макроекономічні дані по японській економіці. Сьогодні були опубліковані дані за споживчими цінами в листопаді 2013 р. Показник виріс на 1,5% в річному вирахуванні, що є найбільш динамічним зростанням в листопаді за останні 5 років.

Також Міністерство економіки надало дані за темпами зростання індустріального виробництва за листопад 2013 р. Показник склав 5% по відношенню до відповідного місяця у 2012 р., незважаючи на те, що в місячному численні індустріальне виробництво зросло лише на 0,1% проти показника у вересні 2013 року, коли він становив 1%. В місячному численні зростання показника виявився гірше, ніж очікували аналітики, і, ймовірно, це також могло дещо збентежити ринкових гравців.

Втім, макроекономічні дані, в цілому, демонструють ознаки життя в японській економіці, що привертає інтерес інвесторів до акцій. За даними Міністерства фінансів, тільки з 16 по 21 грудня вони вклали 838,3 млрд ієн (8 млрд дол.) в японський фондовий ринок, а за весь період з початку 2013 р. іноземні інвестори розмістили близько 15 трлн ієн (143,3 млрд дол.) в цінних паперах японських компаній. Для порівняння за весь 2012 р. цей показник склав тільки 2,13 трлн ієн (20,3 млрд дол.).

Рухомий агресивної фіскальної і монетарної політики японського уряду індекс Nikkei виріс вже на 55% з початку 2013 р., прагнучи, таким чином, побити свій рекорд річного зростання в 1972 р.

Серед корпоративних новин можна виділити повідомлення виробника медикаментів Takeda Pharmaceutical, який заявив, що вирішив добровільно припинити всі дії з речовиною фазиглифамом, яке проходило випробування на предмет його застосування в лікуванні діабету другого типу. Компанія заявила, що у неї є побоювання, наскільки речовина безпечно для печінки.

В результаті цього повідомлення акції Takeda Pharmaceutical впали в ціні на 5%, очоливши "червону" зону. Акції компанії були другими за популярністю серед компаній першого ешелону токійській біржі.

На першому місці за обсягом торгів знаходилися папери стільникового оператора SoftBank, які виросли на 1,7%, перевищивши свій максимум останніх 13,5 років. Таким чином, папери компанії виросли на 193% з початку 2013 р. У той же час інвесторам не вдалося отримати прибуток з акцій компаній, зазвичай вдало виступають на біржі: рітейлера Fast Retailing (компанія управляє у тому числі поданої в Росії мережею магазинів повсякденного одягу Uniqlo), чиї папери "просіли" в ціні на 1,7%, компанії-виробника автомобільної і комп'ютерної електроніки Alps Electric - її котирування знизилися на 1,7% і виробника мініатюрних кулькових підшипників Minebea, ринкова вартість якої знизилася на 0,3%.

За підсумками торгів 27 грудня 2013 р. індекс Nikkei виріс на 0,03% і склав 16178,94 пункту. Курс долара до ієни виріс по відношенню до курсу попереднього торгового дня на 0,02 ієни і склав на закритті фондових торгів 104,83 ієни/дол.