Фондові торги в Японії 1 лютого 2012 р. завершилися незначним підвищенням індексу Nikkei (на 0,08%) другу сесію підряд (в ході попередніх торгів Nikkei додав 0,11%, перервавши тим самим низку триденних падінь). Незважаючи на те, що опубліковані корпоративні звіти поки дають мало приводів для оптимізму, інвестори все ж таки чекають позитиву, що відображає динаміка котирувань на японському фондовому ринку.
Оприлюднений напередодні звіт японського автовиробника Honda (компанія входить до числа "блакитних фішок", і її котирування роблять значний вплив на динаміку Nikkei) виявився гіршим за очікування ринку. Проте папери Honda підвищилися в ціні на 0,3%. Аналітики говорять про те, що погані результати експортерів були очікуваними, ринок був готовий до них і тому утримався на "позитивній" території. "Незважаючи на те, що фінансові звіти ключових японських компаній виявилися настільки катастрофічними, той факт, що Nikkei все ще тримається на цьому рівні і не йде в значний мінус, говорить про те, що біржовий індикатор може досягти рівня в 9000 пункту, і свідчить про "бичачий" тренд", - пояснює аналітик Monex Inc.
Акції японської авіакомпанії All Nippon Airways, що раніше підвищила власний прогноз по операційному прибутку на поточний фінансовий рік на 30%, підскочили в ціні на 6,8%.
В ході торгів зростанням котирувань наголосився і фінансовий сектор Японії: так, папери одного з його представників - Mizuho Financial Group подорожчали на 0,9%, акції Mitsubishi UFJ Financial Group піднялися в ціні на 2,9%. Аналітики відзначають, що банківський сектор Японії характеризується завидним здоров'ям і відіграє позиції, тоді як європейські конкуренти намагаються справитися з борговою кризою.
За підсумками торгів 1 лютого 2012 р. індекс Nikkei підвищився на 7,28 пункту (+0,08%) і склав 8809,79 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,06 ієн по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 76,23 ієни/дол.
Нагадаємо, фондові торги в США 31 січня завершилися зниженням більшості індексів.