Фондові торги в США закрилися 5 листопада різноспрямованим рухом індексів
Фондові торги в США завершилися 5 листопада 2013 р. різноспрямованим рухом провідних індексів з тенденцією скоріше до зниження. Експерти припускають, що дводенне ралі завершилося через вичікувальної позиції, яку зайняли інвестори щодо майбутніх корпоративних звітів: спочатку вийде щоквартальна інформація, потім вже можна буде приступити до купівлі (або, навпаки, продаж) цінних паперів.
Іншими словами, в "бічному" рух ринку варто звинувачувати відсутність новин, у тому числі макроекономічних. Трейдери вже більше місяця з підвищеним інтересом стежать за такими звітами: показники американської економіки є основним визначником того, як скоро Федеральна резервна система (ФРС) США приступить до скорочення програми "кількісного пом'якшення" (QE3).
У вересні і в кінці листопада ФРС вже переносила плани урізання стимулюючої програми, мотивуючи це "недостатньою стабілізацією економіки США". Аналітики і гравці ринку вважають, що і на грудневому засіданні Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) ФРС скорочення обсягу викупу облігацій за QE3 не відбудеться. Трейдерам, зрозуміло, хотілося б максимально відстрочити цей крок, хоча б до середини 2014 р., проте чиновники ФРС попереджають, що скорочення може відбутися вже в березні 2014 р., "якщо макроекономічні показники виразно позначать вихід з рецесії".
По суті, єдиним більш-менш примітним доповіддю 5 листопада 2013 р. був звіт по індексу ділової активності (PMI) в невиробничій сфері США за жовтень 2013 р. Очікувалося деяке зниження показника (до 54,0 пункту), однак значення PMI в підсумку не змінився в місячному численні, склавши 54,4 пункту.
Серед корпоративних новин варто відзначити звіт медійного конгломерату AOL за III квартал 2013 р. Незважаючи на обвал чистого прибутку в річному численні на 90%, такі результати виявилися набагато вище прогнозів аналітиків. У результаті котирування AOL за підсумками сесії виросли на 8,5%.
Також уважно гравці ринку стежили за інформацією від виробника електрокарів Tesla. Виручка компанії в річному обчисленні зросла в 12 разів, збитки також різко скоротилися, проте трохи "не дотягнули" до очікувань, тому акції компанії виросли в ціні лише на 0,9%.
Однакова ситуація склалася у телерадіомовної компанії DirectTV і оператора стільникового зв'язку T-Mobile US. Обидві компанії рапортували про зростання чистого прибутку і зростання числа абонентів, проте котирування обох компаній за підсумками торгів дещо знизилися: на 1,3% і 0,8% відповідно.
За підсумками торгової сесії 5 листопада 2013 р. індекс Dow Jones знизився на 20,90 пункту (-0,13%) - до 15618,22 пункту, індекс S&P знизився на 4,96 пункту (-0,28%) - до 1762,97 пункту, індекс Nasdaq підріс на 3,27 пункту (+0,08%) - до 3939,86 пункту.