Фондові торги в США закрилися 3 листопада 2010 р. зростанням провідних індикаторів, передає РБК. Увага гравців напередодні була прикута до засідання Федеральної резервної системи (ФРС) США і очікуваним оголошенням подальших заходів регулятора щодо стимулювання американської економіки. Крім того, ФРС також прийняла рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, що і прогнозувалося більшістю аналітиків. Проте найбільший оптимізм в інвесторів викликало оголошення Федерального резерву про нову програму викупу цінних паперів в обсязі 600 млрд дол. (так звана програма "кількісного пом'якшення"). У ФРС зазначили, що мова йде про щомісячне викуп довгострокових казначейських держоблігацій на 75 млрд дол. Таким чином, до кінця 2011 р. буде викуплено 600 млрд дол.
Крім цього, підтримку ринку надавав і вийшов напередодні набір макростатистики, також перевищив ринкові очікування. Міністерство торгівлі США відзвітувало про зростання обсягу промислових замовлень в країні у вересні 2010 р. на 2,1% в порівнянні з серпнем ц.р. проти прогнозованого зростання на 1,8%. А американський Інститут з управління поставками (ISM) повідомив про зростання індексу ділової активності в сфері послуг США в жовтні 2010 р. в порівнянні з вереснем на 1,1 пункту - до 54,3 пункту (прогноз - 54,0 пункту).
На цьому тлі сприятливо склалася торгова сесія для цінних паперів провідних американських банків. Котирування найбільшого в США Bank of America Corp. до закриття торговельних майданчиків підвищились на 1,05%, а фінансової корпорації Citigroup Inc. - на 0,48%. Також підросли в ціні акції банків Morgan Stanley і JPMorgan Chase на 3,21% і 2,06% відповідно, а Wells Fargo - на 2,08%.
Не менш успішно склалася сесія для другого за величиною автоконцерну в США - Ford Motor Co. Напередодні компанія повідомила про зростання продажів в жовтні на 15%, що не могло не викликати інтерес до акцій Ford, в результаті чого котирування автоконцерну подорожчали на 5,2% до закінчення торгів.
Серед лідерів зростання опинилася і американська корпорація AMR Corp. - Материнська компанія найбільшого авіаперевізника в США American Airlines. Котирування AMR виросли на 6,62% після того, як експерти з JPMorgan заявили, що очікують від компанії істотного поліпшення фінансового стану вже в 2011 р.
Поступово відповідний до кінця сезон корпоративної звітності вже не настільки явно позначається на динаміці звідних індикаторів, проте деякі гіганти американського ринку все впливають на настрої гравців. Серед них свої результати представив напередодні найбільший американський медіаконгломерат Time Warner, що володіє в тому числі кіностудією Warner Bros., Журналом Fortune і телекомпанією СNN. Time Warner повідомив про падіння чистого прибутку за 9 місяців 2010 р. до 1,81 млрд дол., а квартальний прибуток на акцію Time Warner склав 0,46 дол. і не виправдав прогнозів аналітиків. У результаті папери конгломерату опустилися в ціні на 1,05%.
Також фінансовий звіт опублікував один з двох найбільших у США іпотечних агентств, підтримуваних федеральним урядом, - Freddie Mac. Чистий збиток іпотечного гіганта за 9 місяців 2010р. виріс до 18,06 млрд дол., незважаючи на те, що за III квартал ц.р. збитки Freddie скоротилися до 4,07 млрд дол, інвестори без особливого ентузіазму сприйняли звіт компанії, що призвело до падіння котирувань іпотечного гіганта на 2,11%. У той же час, цінні папери його "товариша по нещастю" і конкурента на ринку - Fannie Mae впали в ціні на 1,3%.
За підсумками торгів 3 листопада індекс "блакитних фішок" Dow Jones виріс на 26,41 пункту (+0,24%) - до 11215,10 пункту, індекс "широкого ринку" S & P 500 - на 4,39 пункту (+0,37 %) - до 1197,96 пункту. Високотехнологічний індекс Nasdaq піднявся на 6,75 пункту (+0,27%) і склав 2540,27 пункту.