Фондові торги в США завершилися 23 вересня 2013 р. зниженням основних індексів на тлі несприятливих макроекономічних новин.
Частково побоювання інвесторів пов'язані з новими розмовами про урізання програми "кількісного пом'якшення". Той факт, що 18 вересня Федеральна резервна система (ФРС) США вирішила тимчасово не скорочувати програму як важливий стимул для ринків і бізнесу, призвів до триденного ралі на біржах. Проте зараз більшість експертів вважають, що обсяги "кількісного пом'якшення" будуть скориговані або в середині жовтня, після обрання нового глави ФРС.
Але головним чинником того, чому торгова сесія завершилася в "червоній" зоні, є дискусії навколо бюджету США і "стелі державного боргу країни. Новий фінансовий рік починається в США 1 жовтня, до цього терміну необхідно затвердити бюджет на наступний рік. Однак його прийняття залежить від переговорів щодо підвищення "стелі" держборгу США, вірніше від відсутності цих переговорів: риторика тут перемістилася з економічної області в політичну. Тим часом, за підрахунками експертів, поточний "стеля" може бути досягнутий вже до середини жовтня. Таким чином, в уряду може залишитися всього два варіанти: або оголошення дефолту, або тимчасове часткове припинення своєї роботи. З урахуванням таких перспектив настрій трейдерів було переважно негативне.
Не допомогли ринку і позитивні корпоративні новини, яких, щоправда, було небагато. Компанія Apple оголосила про рекорд продажів своїх нових смартфонів iPhone 5S і iPhone 5C за перші три дні - 9 млн примірників. Для порівняння, рік тому обсяг продажів iPhone 5 за перші три дні лише трохи перевищив 5 млн телефонів. На цьому тлі котирування Apple при відкритті торгів злетіли відразу на 6%, потім поступово знижувалися, слідуючи загальному тренду. Підсумок - капіталізація компанії за підсумками сесії виріс на 0,4%.
Компанія BlackBerry трохи оговталася після п'ятничного падіння: тоді вартість акції компанії впала на 17% після заяви компанії про квартальний збиток в 1 млрд дол. і про плановане скорочення 40% робочих місць. На відкритті торгів ціна паперів BlackBerry падала на 3%, але потім стало відомо, що компанію цілком може купити великий страховий холдинг Fairfax Financial за ціною трохи вищою від ринкової. Це підштовхнуло котирування BlackBerry вгору, в "зелену" зону: за підсумками дня зростання становило 1,1%.
З іншого боку, на хвилі чуток про невдачі банку Citigroup (анонімні інвестори заявили через великі ЗМІ, що виручка компанії за III квартал 2013 р. може скоротитися на 10%) ринкова капіталізація фірми знизилася на 3,2% за підсумками сесії. До речі, публікація квартального звіту Citigroup відбудеться тільки в жовтні.
За підсумками торгової сесії 23 вересня 2013 р. індекс Dow Jones опустився на 49,71 пункту (-0,32%) - до 15401,38 пункту, індекс S&P знизився на 8,07 пункту (-0,47%) - до 1701,84 пункту, індекс Nasdaq опустився на 9,44 пункту (-0,25%) - до 3765,29 пункту.