ua en ru

Фондові торги в США закрилися 23 жовтня зниженням провідних індексів

Фондові торги в США завершилися 23 жовтня 2013 р. зниженням індексів в середньому на 0,5%. Причиною такої поведінки інвесторів швидше за все стали неоднозначні результати як макроекономічної, так і корпоративної звітності.

Ще з 22 жовтня 2013 р. на ринки впливає доповідь Мінпраці США щодо зайнятості населення. З одного боку, безробіття в Штатах досягло п'ятирічного мінімуму і склало 7,2%. Попередній рекорд (7,3%) був поставлений місяцем раніше - у серпні поточного року. Однак, незважаючи на такі дані, різко скоротилося число знов створених робочих місць в несільськогосподарських галузях - до 148 тис. у вересні замість 193 тис. (за переглянутими даними) у серпні 2013 р. Аналітики припускали, що вересневий показник складе близько 180 тис. нових робочих місць.

Таким чином, один з найважливіших макроекономічних звітів містив і позитивні, і негативні новини. Однак багато експертів вважають, що "погане може стати хорошим": слабка статистика по створенню робочих місць означає слабку стабілізацію економіки, що збільшує і без того високі шанси відсунути скорочення стимулюючої програми "кількісного пом'якшення" (QE3) ще далі в майбутнє. Увечері вівторка 22 жовтня на цьому тлі торги ще трималися в "зеленій" зоні, проте невтішна корпоративна звітність призвела до відчутного зниження на наступній торговельній сесії.

Не врятували ринок дані щодо нафтових запасів у США за тиждень 12-18 жовтня 2013 р. Опублікований через годину після відкриття торгів звіт показав зростання власного видобутку нафти в США і зниження імпорту. Тільки з приросту запасів сирої нафти результати удвічі перевищили прогнози аналітиків.
Якщо говорити про корпоративної звітності, саме її варто "звинувачувати" у зниженні ринку 23 жовтня. Найбільшим розчаруванням дня можна назвати машинобудівну корпорацію Caterpillat. Чистий прибуток виробника важкої техніки в річному обчисленні впав на 44% в III кварталі 2013р., трохи недотянув до 1 млрд дол. За підсумками торгів котирування компанії знизилися на 6,1%.

Не допомогли ринку вибратися в "зелену" зону інші квартальні звіти, показали, навпаки, позитивні дані. Так, авіабудівний гігант Boeing продемонстрував в III кварталі 2013 р. зростання чистого прибутку склало 12%, а виручки - 11% в річному обчисленні. До закриття біржі в Нью-Йорку, акції Boeing встигли подорожчати на 5,3%.

Непогано відзвітувала за III квартал 2013 р. військово-промислова корпорація Northrop Grumman: чистий прибуток збільшився на 8,3%, також краще прогнозів виявилися дані по скоригованому прибутку на акцію компанії (1,97 дол. замість прогнозу 1,82 дол.) Зростання котирувань до кінця сесії склало 4,0%.
За інерцією з вівторка 22 жовтня зростає ринкова капіталізація іншої американської корпорації сфери ВПК - Lockheed Martin. На тлі сильної квартальної звітності акції компанії подорожчали на 1,5%.
Помірно-позитивні результати продемонстрував провідний стільниковий оператор США AT&T. Публікація квартальних даних відбулося вже після завершення торгів, на самій сесії 23 жовтня папери компанії подорожчали на 0,2%.

За підсумками торгової сесії 23 жовтня 2013 р. індекс Dow Jones знизився на 54,33 пункти (-0,35%) - до 15413,33 пункту, індекс S&P знизився на 8,29 пункти (-0,47%) - до 1746,38 пункту, а індекс Nasdaq - на 22,49 пункти (-0,57%) - до 3907,07 пункту.