ua en ru

Фондові торги в США закрилися 18 вересня значним зростанням провідних індексів

Фондові торги в США завершилися 18 вересня 2013 р. упевненим зростанням основних індексів. Приводом стало несподіване рішення Федеральної резервної системи (ФРС) США тимчасово не скорочувати обсягу викупу облігацій за програмою "кількісного пом'якшення".

Минулого тижня стало відомо, що ФРС планує урізати свою програму стимулювання економіки, що спровокувало серйозне падіння на всіх світових майданчиках. Спочатку передбачалося, що щомісячні виплати будуть скорочені не менш ніж на 15 млрд дол. (з 85 до 70 млрд дол. і нижче).

Проте в неділю 15 вересня стало відомо, що з перегонів на посаду нового голови ФРС США вибуває Лоуренс Саммерс - прихильник жорсткої монетарної політики і скорочення стимулюючих виплат. 16 вересня з'явилася інформація про те, що ФРС планує провести мінімальне скорочення програми - не більше ніж на 10 млрд дол. Остаточне рішення має бути оприлюднене за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) ФРС США 17-18 вересня.

Це рішення стало відомо 18 вересня о 21:00 за київським часом, коли у США тільки підходила до кінця торгова сесія. При її відкритті основні індекси показали помірне зростання, який перейшов у незначне зниження. До моменту оголошення рішення ФРС падіння становило 0,2-0,5%. Однак у перші хвилини після заяви ФРС про те, що вона не має наміру поки скорочувати програму "кількісного пом'якшення", індекси різко підскочили в "зелену зону" і показували зростання 0,5-0,8%. Незадовго до закриття торгової площадки індекси Dow Jones і S&P 500 показали рекордні значення за всю історію спостереження.

Виходячи з заяви самого FOMC, на фінальне рішення не урізати субсидії вплинули макроекономічні дані американської економіки. На відміну від аналітиків, члени комітету вважають, що ознак відновлення ще недостатньо, щоб скорочувати стимулюючі виплати: як і раніше ростуть і безробіття, та інфляція.

Для трейдерів рішення ФРС було несподівано приємним, але корпоративні новини сталі і того краще. Так, FedEx, одна з провідних логістичних фірм у світі, опублікувала квартальний звіт: продажу і чистий прибуток компанії перевищили прогнози аналітиків. На цьому тлі акції компанії злетіли в ціні на 5%. Варто відзначити, що FedEx вважається лідером галузі, результати фірми впливають на ринок у цілому. Позитивні дані були також в щоквартальному звіті англійського футбольного клубу Manchester United, чиї акції торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі. Папери клубу подорожчали на 2,1%.

Безпрецедентне зростання показали котирування Adobe Systems. На тлі новин про різке збільшення числа підписок на новий сервіс компанії Creative Cloud акції Adobe злетіли на 9,2%. Не такий сильний, але все ж показали впевнене зростання ціни на папери Apple. Котирування компанії з Купертіно почали рости після того, як в 21:00 мск стала доступна всім користувачем "яблучної" техніки оновлена операційна система iOS 7. За підсумками сесії Apple збільшила свою ринкову капіталізацію на 2,1%.

За підсумками торгової сесії 18 вересня 2013 р. індекс Dow Jones піднявся на 147,21 пункту (+0,95%) - до 15676,94 пункту, індекс S&P виріс на 20,76 пункту (+1,22%) - до 1725,52 пункту, індекс Nasdaq піднявся на 37,94 пункту (+1,01%) - до 3783,64 пункту.