Фондові торги в США відкрилися 18 лютого 2011 р. незначним зростанням провідних індексів. Вплив на хід торгів надає виступ глави ФРС США Бена Бернанке, який висловив побоювання щодо руху капіталу в посткризових умовах. Зокрема, на думку Б. Бернанке, приплив "гарячих грошей" на ринки, що розвиваються пов'язаний очікуваннями швидкого зростання економік, що розвиваються і більш високої прибутковості інвестицій. При цьому глава Федрезерву побоюється, що рух капіталу створює труднощі для міжнародної макроекономічної та фінансової стабільності, повідомляє РБК.
Крім того, без оптимізму сприйняли трейдери сьогоднішнє рішення Народного банку Китаю (ЦБ країни) вже у восьмий раз, починаючи з 2010 р., підвищити резервні вимоги по депозитах банків. Так, з 24 лютого 2011 р. норма резервування буде підвищена на 50 базисних пунктів - до 20%. Подібними заходами китайський ЦБ намагається боротися з надлишковою ліквідністю в національній економіці. При цьому Пекіну доводиться "закручувати гайки" в кредитно-грошовій політиці на тлі зростаючих інфляційних ризиків (у січні ц.р. інфляція досягла 4,9% проти січня 2010 р.).
У цілому ж на ринку в перші години торгів зберігається спокійна обстановка - слабка волатильність обумовлена відсутністю важливих статистичних даних по американській економіці, та й у відповідному до кінця сезону звітності вже не видно результатів лідерів американського ринку. На цьому фоні в бічному тренді рухаються сьогодні котирування провідних представників банківського сектора Нового Світу. Зокрема, акції найбільшого в США Bank of America і банку JPMorgan Chase ростуть в ціні на 0,27% і 0,1%. Найбільше зростання демонструють папери Goldman Sachs (+0,53%), а котирування Citigroup і зовсім знижуються на 0,1%.
Нафта на світових торговельних майданчиках продовжує торгуватися без єдиної тенденції, в результаті чого змішану динаміку котирувань демонструють найбільші енергетичні компанії США. Зокрема, котирування нафтогазової корпорації Chevron і Occidental Petroleum підвищуються на 0,42% і 0,34%, у той час як папери американського нафтового гіганта ExxonMobil і його конкурента CоnocoPhillips торгуються в мінусі на 0,05% і 0,03%.
Дуже успішно стартувала остання сесія черговий торгового тижня для найбільшого в світі виробника землерийного устаткування - американської Caterpillar Inc. Сьогодні компанія відзвітувала про значне зростання продажів у січні 2011р. На цьому тлі акції Caterpillar відкрилися в плюсі на 1,18%.
Також не обійшли стороною інвестори і новина про те, що американський автоконцерн Ford має намір створити СП з російським автовиробником SOLLERS, яке буде випускати лінійку легкових і легких комерційних автомобілів Ford. У створюване підприємство увійдуть виробничі майданчики компаній у Всеволожську (Ленінградська область), а також у Набережних Челнах і на території особливої економічної зони "Алабуга" (Татарстан). Підприємство буде створене на паритетних засадах, а початок операційної діяльності СП Ford SOLLERS заплановано вже на кінець поточного року. Трейдери з обережністю поставилися до подібної новини - котирування Ford Motor знижуються на 0,5%. Разом з тим акції його конкурента - General Motors - зміцнюються в ціні на 0,4%.
Поступаються свої позиції на ринку папери американського виробника продуктів харчування Campbell Soup Co. Котирування компанії обвалилися більш ніж на 5% вже в перші години сесії, що стало реакцією ринку на незрозумілий фінансовий звіт Campbell. У ньому, крім іншого, компанія представила досить слабкий прогноз на майбутні періоди у зв'язку зі зростанням конкуренції на ринку.
Станом на 17:10 індекс "блакитних фішок" Dow Jones підвищився на 21,12 пункту (+0,17%) - до 12339,30 пункту, індекс широкого ринку S & P - на 0,26 пункту (+0,02%) - до 1340,69 пункту, а "високотехнологічний" індекс Nasdaq - на 2,44 пункту (+0,09%) - до 2834,02 пункту.