ua en ru

Фондові торги в США 23 вересня відкрилися незначним зниженням провідних індексів

Фондові торги в США 23 вересня 2013 р. відкрилися невеликим зниженням провідних індексів, що в цілому слід тренду двох попередніх сесій. На торгах 19 і 20 вересня спостерігалося незначне зниження індексів Dow Jones і S&P 500, а також "боковий" рух індексу Nasdaq. Причиною тому загальний прохолодний фон, але позитивні новини зі сфери високих технологій.

Основним "сдерживателем" зростання на фондовій біржі є ситуація навколо "стелі" держборгу США. До 1 жовтня 2013 р. (коли у США починається новий фінансовий рік) уряд і конгрес повинні домовитися про затвердження бюджету на наступний рік і про підвищення цього "стелі". Інакше США чекає дефолт, або тимчасове припинення роботи частини урядового апарату, коли критичний рівень боргу буде досягнутий (а це станеться, за підрахунками експертів, у середині жовтня 2013 р.). Замість реальних спроб врятувати "потопаючий корабель" гілки американської влади переводять питання в русло політичної дискусії, що негативно впливає на настрій інвесторів.

Не додають оптимізму і макроекономічні дані. За півгодини до відкриття торгової сесії агентство Markit опублікувало попередній індекс ділової активності PMI по американському промвиробництва. Якщо в серпні 2013р. цей індекс склав 53,1 пункту, то зараз знизився до 52,8 пункту.

При таких даних важко змусити індекси біржі торгуватися в "зеленій" зоні, однак шанс виправити це є у індексу Nasdaq завдяки позитивної корпоративної звітності. Компанія Apple оголосила про рекорд з продажів своїх нових смартфонів iPhone 5S і iPhone 5C за перші три дні - 9 млн примірників. Для порівняння, рік тому обсяг продажів iPhone 5 за перші три дні лише трохи перевищив 5 млн шт. На цьому тлі котирування Apple при відкритті торгів злетіли відразу на 6%. Після першої години сесії, на 18:30 мск, акції компанії з Купертіно торгуються на 4,5% дорожче, ніж за підсумками попередніх торгів.

Трохи підтримує зростання фондового ринку заяву General Motors про плани викупу великого пакета акцій у профспілки United Auto Workers. Цей пакет, що становить майже половину всіх акцій GM в руках UAW, складається з 120 млн акцій загальною вартістю 3,2 млрд дол. На 17:30 котирування GM показують невелике зростання (+0,4%).

Інші корпоративні новини не впливають на трейдерів такого позитивного ефекту. Так, акції виробника телефонів BlackBerry, розміщені на Nasdaq, продовжують падіння. На 17:30 за київським часом ринкова капіталізація фірми скоротилася на 2,9%. Сталося це на тлі звісток про 1 млрд дол. збитків фірми з квартальним звітом, а також про плановане скорочення 40% працівників. Також інвестори стурбовані ситуацією навколо банку Citigroup. Напередодні впливові фінансові ЗМІ опублікували дані про різке падіння виручки компанії протягом літа, хоча до офіційної публікації звіту банку залишається ще декілька тижнів. В цих умовах котирування паперів Citigroup на 18:70 падають на 3,1%.

Станом на 17:30 індекс Dow Jones знизився на 33,69 пункту (-0,22%) - до 15417,40 пункту, індекс S&P знизився на 6,85 пункту (-0,40%) - до 1703,06 пункту, а індекс Nasdaq знизився на 8,02 пункту (-0,21%) - до 3766,71 пункту.