Фондові торги в США 17 жовтня відкрилися помірним зниженням провідних індексів
Фондові торги в США 17 жовтня 2013 р. відкрилися помірним зниженням провідних індексів. Незважаючи на успішне запобігання бюджетного і боргового колапсу, інвестори не демонструють оптимізму, оскільки домовленість американських політиків - це швидше відстрочення, ніж рішення фундаментальної проблеми економіки США.
В останні години 16 жовтня обидві палати американського парламенту домовилися про спільний міжпартійний план подолання кризової ситуації. Підсумок переговорів такий: до 7 лютого 2014 р. припиняє діяти ліміт державного боргу, держава знову може брати кредити. До якої суми дійде держборг до початку лютого наступного року, такий і буде його новий поріг. Далі Мінфін продовжить свої "екстраординарні заходи" по залученню додаткового фінансування, що дозволить економіці залишатися на плаву ще кілька місяців. Цей час буде відведено для повторних переговорів демократів і республіканців щодо фінальної стратегії щодо бюджету і державного боргу. Знаючи, що через півроку знову почнеться смуга нестабільності і волатильності, трейдери помітно охололи до домовленості парламентаріїв.
Цей песимізм ще більш помітний на тлі ралі, що пройшло у ході попередньої сесії в переддень домовленостей. Індекс Nasdaq оновив рекорд з 2000 р., індекс S&P також був близький до максимальних значень.
Другий пункт угоди - це припинення "шатдауна" держапарату США - також викликає у інвесторів змішані почуття. З одного боку, це, безперечно, позитивна подія, що дозволяє всій американській економіці "повернутися до нормальності". Але, з іншого боку, є ряд серйозних факторів, які тягнуть індекси в "червону" зону. По-перше, поточні витратні статті бюджету були підтверджені тільки до 15 січня 2014 р., далі політикам знову доведеться обговорювати скорочення державних витрат, що вже призвело до нинішнього "шатдауну". По-друге, свою роль грають підрахунки збитків від 16 діб часткового "відключення" уряду. На думку експертів, тільки прямої шкоди ВВП становив не менше 24 млрд дол. Нарешті, по-третє, найближчим часом очікуються публікації відкладених з-за "шатдауна" макроекономічних звітів державних служб, які також можуть показати невтішну статистику. Серед таких звітів можна виділити, наприклад, дані по зайнятості в несільськогосподарських галузях економіки.
Незалежно від "шатдауна" виходить щотижневий звіт по кількості первинних заявок на допомогу з безробіття. Аналітики прогнозували помітне зниження показника до 335 тис. звернень (з 374 тис.) за тиждень з 5 по 11 жовтня 2013 р. Звіт показав незначне зниження - до 358 тис. заявок. Відносно невелике падіння (на 15 тис. звернень) може бути пов'язане зі збільшеним числом заявок з Каліфорнії (33,6 тис. замість 1 тис. звернень тижнем раніше).
Щодо корпоративних новин, на ринок чинять серйозний вплив (насамперед негативний) квартальні звіти компаній, які опублікували свої дані 16 жовтня після закриття торгів або 17 жовтня до їх відкриття. Серед перших варто виділити виробника електроніки IBM. Слабкі цифри звітності, не дотягнули до прогнозів аналітиків, вилилися в падіння котирувань на 5,6% до 17:30 за київським часом. Аналогічна ситуація і в онлайн-рітейлера eBay, чия ринкова капіталізація скоротилася на 4,2% за першу годину сесії.
Сьогодні до відкриття торгів відзвітували банк Goldman Sachs, тютюнова компанія Philip Morris і телекомунікаційна мережа Verizon. Результати Goldman Sachs в III кварталі 2013 р. виявилися трохи нижче, ніж рік тому, і набагато нижче, ніж у II кварталі 2013 р. Незважаючи на те, що прибуток на одну акцію серйозно перевершила прогнози аналітиків (2,88 дол. проти очікуваних 2,43 дол.), загальний настрій звітності Goldman Sachs було швидше негативним. На 17:30 за київським часом акції банку знижувалися в ціні на 2,4%.
Компанія Philip Morris International відзвітувала про невеликому підвищенні прибутку на 5% в порівнянні з торішніми результатами. Прибуток на акцію перевершила очікування аналітиків на 1 цент і склала 1,44 дол./акцію. Помірно позитивні квартальні результати очікувано призвели до помірного зростання котирувань компанії: на 1,2% до 18:30 мск.
Дані за III квартал 2013 р., надані компанією Verizon, ще сильніше перевищили очікування. Прибуток на акцію склав на цей раз 0,77 дол., що на 20% вище торішнього показника (0,64 дол.) Також фірма продемонструвала позитивні цифри з виручки і чистого прибутку в річному обчисленні. На цьому тлі котирування Verizon за першу годину торгів піднялися на 3,4%.
Крім того, в 23:30 за київським часом 17 жовтня, вже після закриття біржі в Нью-Йорку, очікується квартальний звіт корпорації Google. На 17:30 за київським часом котирування компанії знижуються на 0,9%.
Станом на 17:30 за київським часом 17 жовтня індекс Dow Jones знижується на 71,25 пункту (-0,46%) - до 15302,58 пункту, індекс S&P знижується на 0,52 пункту (-0,03%) - до 1721,02 пункту, а індекс Nasdaq знижується на 1,47 пункту (-0,04%) - до 3837,96 пункту.