Фондові торги в США 14 липня 2011 р. завершилися зниженням провідних індексів на тлі виступу голови Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке, який повідомив, що американський Центробанк поки не пропонує проводити третій раунд програми "кількісного пом'якшення" (QE3), повідомляє РБК. Надії на це в інвесторів виникли після попереднього виступу Бернанке, в ході якого він заявив, що ФРС готова зробити кроки щодо подальшого пом'якшення монетарної політики, якщо економіка США продовжить зростати уповільненими темпами, а інфляційні ризики ослабнуть. При цьому у ФРС натякнули, що однією з можливих опцій є відновлення скупки цінних паперів, таких, як казначейські облігації США.
В цілому інформаційний фон не вселяв особливого оптимізму, після того як експерти міжнародного рейтингового агентства S & P повідомили, що агентство може знизити кредитний рейтинг США, у випадку якщо уряд країни не здійснить хоча б один з очікуваних платежів. Іншими словами, S & P знизить рейтинги США навіть у тому випадку, якщо уряд перенесе виплати, наприклад, за пенсійними посібниками, на більш пізній термін, але при цьому здійснить платежі за держборгом в повному обсязі.
Раніше інше рейтингове агентство Moody's Investors Service попередило про можливе пониження рейтингу американського держборгу. Зокрема, Moody's помістило кредитний рейтинг уряду США на рівні ААА в список на перегляд з можливістю зниження на тлі відсутності рішення щодо підвищення планки держзапозичень.
Тим часом, опубліковані напередодні корпоративні і макроекономічні новини виявилися вельми обнадійливими. Сприятливо на інвесторів вплинули дані Міністерства праці США, згідно з якими в США число первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття за черговий звітний тиждень знизився - до 405 тис. вимог. Аналітики очікували, що цей показник складе 415 тис. вимог.
Крім того, до початку торгової сесії відзвітував американський банк JPMorgan - перша з кредитних організацій, які розкривають свої фінансові результати. Квартальні показники JPMorgan виявилися кращими за очікування ринку, і на закритті торгів акції банку підскочили в ціні на 1,84%. Відзначимо, що банк JPMorgan виявився єдиною кредитною організацією, яка продемонструвала зростання котирувань в ході торгової сесії. Акції його конкурентів невблаганно опускалися в ціні. Папери Citigroup подешевшали на 1,14%, Bank of America - на 1,27% і Morgan Stanley - на 0,89%.
На негативну територію на закритті торгів перемістилися і котирування інтернет-гіганта Google (-1,73%), які відзвітувалися вже після завершення торгової сесії. У той же час в ході торгів, які проходять після завершення регулярної торгової сесії (after hours trading), акції компанії виросли в ціні більш ніж на 12%, що говорить про те, що звіт був сприйнятий інвесторами з прихильністю.
За підсумками торгової сесії 14 липня 2011 р. індекс Dow Jones знизився на 54,49 пункту (-0,44%) - до 12437,12 пункту, індекс S & P - на 8,85 пункту (-0,67%) - до 1308,87 пункту, а індекс Nasdaq - на 34,25 пункту (-1,22%) - до 2762,67 пункту.