Фондові торги в США 11 червня закрилися підвищенням провідних індексів
Фондові торги в США 11 червня 2010 р. закрилися підвищенням провідних індексів на тлі макроекономічних новин, повідомляє РБК. Сприятливо на настрій учасників фондового ринку вплинула доповідь університету Мічігану по індексу споживчої довіри в США, який, за попередніми даними, в червні 2010 р. зріс до 75,5 пункту з 73,6 пункту в травні. Тим часом аналітики очікували, що значення індексу складе 74,8 пункту. Гравці фондового ринку звернули увагу і на доповідь Міністерства торгівлі країни із запасів вироблених товарів на складах США в квітні 2010 р. Згідно доповіді, показник порівняно з березнем 2010 р. виріс на 0,4%, тоді як експерти прогнозували зростання показника на рівні 0,5% в місячному численні.
Тим часом дещо гірше прогнозованих опинилися дані за обсягам роздрібних продажів в США в травні 2010 р., представлених також Міністерством торгівлі США. Показник знизився на 1,5% порівняно з попереднім місяцем - до 362,52 млрд дол., тоді як аналітики очікували зростання показника на 0,2% в місячному численні.
Публікація даних звітів задала напрям руху котирувань на американських фондових торгах. При цьому інвестори продовжували пильно стежити за подіями в Європі, де вибухнула боргова криза. 11 червня голови Євросоюзу досягли домовленості з Грецією щодо реформи ринку праці, що позитивно позначилося на активності інвесторів. Влада Іспанії також має намір реформувати ринок праці, щоб уникнути "боргової ями" (11 червня Іспанія представила робочий проект реформи і оголосила, що планує провести її не дивлячись на протести профспілок). Крім того, представники іспанського уряду заявили, що країна не має наміру звертатися в ЄС по фінансову допомогу, що додало оптимізму на американських торгових майданчиках.
Дотримуватися жорсткої програми економії планує і Угорщина, яка, на думку прем'єр-міністра країни Віктора Орбана, має реальний шанс пережити кризу завдяки пакету антикризових заходів, представленому урядом країни 8 червня 2010 р. За словами угорського прем'єра, економіка Угорщини в даний момент демонструє менші показники, ніж могла б, і нові структурні реформи дозволять їй розкрити свій потенціал повністю. При цьому В.Орбан наголосив, що необхідні саме корінні структурні реформи, а не "латки, що прикривають недосконалість".
Проте, незважаючи на такі оптимістичні заяви представників урядів європейських держав, інвестори як і раніше побоюються боргових проблем країн єврозони.
Одним з перших на події в національній і світовій економіці відреагував банківський сектор, цінні папери якого демонстрували змішану динаміку: акції Bank of America, Goldman Sachs і Morgan Stanley подорожчали на 0,9%, 1,4% і 1,6% відповідно, тоді як папери Citigroup, J.P.Morgan Chase і Wells Fargo подешевшали на 0,51%, 0,52% і 1% відповідно.
При цьому підтримку фондовому ринку подали корпоративні новини. Один з найбільших в США виробників мікросхем National Semiconductor представив фінансовий звіт за I квартал 2010 фінансового року, згідно якому продажі компанії за звітний період склали 410 млн дол., тоді як аналітики очікували значення показника на рівні 394 млн дол. В результаті акції компанії пішли в "плюс" на 5%.
Висхідну динаміку демонстрували і котирування розробника корпоративних рішень, направлених на забезпечення інформаційної безпеки, - ArcSight. Компанія також представила фінансовий звіт, що перевершив прогнози аналітиків. На цьому фоні акції компанії злетіли в ціні на 18%. Наголосим, що компанія входить до складу високотехнологічного індексу Nasdaq. Досить вдало складалися торги для іншого представника Nasdaq - одного з провідних світових виробників комп'ютерів компанії Dell: її акції піднялися в ціні на 0,5%.
За підсумками торгів 11 червня 2010 р. індекс Dow Jones підвищився на 38,54 пункту (+0,38%) - до 10211,07 пункту, індекс S&P - на 4,76 пункту (+0,44%), - до 1091,6 пункту, а індекс Nasdaq - на 24,89 пункту (+1,12%) і склав 2243,6 пункту.