Фондові торги в Європі відкрилися незначною зміною провідних індексів після зниження рейтингу Італії
Фондові торги в Європі 20 вересня 2011 р. відкрилися незначним зміною провідних індексів після зниження суверенного кредитного рейтингу Італії міжнародним агентством Standard and Poor's (S & P). Агентство знизило рейтинг Італії на один щабель - з A + до А, прогноз по рейтингу "негативний".Основними причинами зниження рейтингу Італії названа нестабільність економіки, зокрема, податково-бюджетної сфери, а також проблеми політичного характеру.
На тлі даних новин в інвесторів пропало бажання ризикувати, а їхні побоювання щодо подальшої долі країн зони євро посилилися. Ринок, схоже, більше не вірить, що єдина Європа зможе подолати боргову кризу. З іншого боку, ринок уже досяг свого дна і спробує відіграти втрати, тому зростання котирувань, що намітився на відкритті торгів, може продовжитися, відзначають аналітики. При цьому вони вказують на те, що дії S & P не стали несподіванкою для гравців фондового ринку, а лише підтвердили побоювання інвесторів щодо кредитоспроможності Італії.
Все ж після дій експертів S & P європейські банки, які першими потрапляють під удар у разі погіршення обстановки в Європі, відзначилися зниженням котирувань. Так, акції італійських банків UniCredit та Intesa Sanpaolo подешевшали на відкритті торгів на 0,4% і 0,3% відповідно, папери французького BNP Paribas знизилися в ціні на 2,7%, котирування німецького Deutsche Bank - на 0,4%, британського Barclays - на 0,3%. Проте вже о 11:50 мск котирування італійських і британських банків розгорнулися в плюс, і папери UniCredit та Intesa Sanpaolo подорожчали на 2,11% і 2,55% відповідно, а котирування британського Barclays підвищилися на 1%.
У незначний мінус пішов гірничодобувний сектор Європи з такими компаніями, як BHP Billiton, Rio Tinto і Xstrata. Їх котирування опустилися на 0,34%, 0,53% і 0,44% відповідно. На тлі сформованої в Європі обстановки горнодобитчікі очікують зниження попиту на продукцію при скороченні обсягів промвиробництва. Свої надії вони, як і багато інших компаній, тепер пов'язують з азіатськими ринками, де прогнозується зростання попиту.
Станом на 10:57 по Києву британський індекс FTSE 100 підвищився на 14,44 пункту (+0,27%) - до 5274,00 пункту, німецький DAX виріс на 40,13 пункту (+0,74%) - до 5456 , 04 пункту, французький CAC 40 піднявся на 8,92 пункту (+0,30%) - до 2948,92 пункту, а швейцарський SMI додав 0,97 пункту (+0,02%) - до 5361,53 пункту.