Фондові торги в Європі 3 жовтня 2013 р. завершилися пониженням провідних індексів на тлі колапсу федеральних державних установ США. Після того, як напередодні президент Сполучених Штатів Барак Обама і лідери республіканської більшості в конгресі не змогли прийти до угоди по бюджету на 2014 фіскальний рік, близько 800 тис. федеральних службовців залишаються в неоплачуваній відпустці, а якщо "шатдаун" триватиме хоча б тиждень, він може коштувати США приблизно 0,1% річного ВВП. Крім того, інвесторів непокоїть також можливий вплив бюджетної кризи на переговори про підвищення "стелі" державного боргу: у випадку, якщо конгрес вчасно не прийме відповідне рішення, може настати дефолт з катастрофічними наслідками для американської і світової економіки.
Позитивною новиною для західних інвесторів стали нові макроекономічні дані з Китаю. Індекс активності PMI у секторі послуг в Піднебесній підвищився до 55,4 пункту, досягнувши найвищого значення з березня ц.р. і продемонструвавши істотне зростання на тлі збільшення попиту. Ці дані дають інвесторам підстави вважати, що друга за величиною в світі економіка Китаю поступово покидає фази сповільненого росту. Незважаючи на це, національні фондові індекси знизилися в 14 з 18 країн Західної Європи.
Німецька компанія Gerresheimer, що випускає медичне обладнання, втратила 2% вартості акцій за підсумками сесії. Credit Suisse знизив рекомендації по ним з "вище за ринок" до "нейтральні". Аналогічне зниження рекомендацій з цінних паперів позначилося і на результатах Schneider: після того, як аналітики Exane BNP Paribas змінили рейтинг акцій енергетиків з "купувати" до "тримати", котирування впали відразу на 3,2%.
Aviva, навпаки, завершила торги в зеленій зоні. Британська компанія оголосила про те, що операція з продажу американського бізнесу по страхуванню життя принесла їй прибуток у розмірі 2,6 млрд дол., що перевищує цифру в 1,8 млрд дол., оголошену раніше, в грудні 2012р. На зміну вартості угоди, згідно із заявою компанії, вплинула прибутковість американського підприємства та ряд структурних удосконалень.
Котирування BP виросли на 1,1% після того, як апеляційний суд США прийняв сторону нафтової компанії в справі про перегляд деяких умов угоди щодо компенсаційних виплат за розлив нафти в Мексиканській затоці в 2012р. Крім того, суд також дав вказівку призупинити деякі платежі аж до з'ясування законності вимог позивачів.
Німецький виробник калійних добрив K+S AG виграв 2,9% вартості акцій за підсумками сесії на тлі повідомлень про можливе відновлення партнерства Росії і Білорусії, паралізованого в результаті скандалу, коли російське підприємство "Уралкалий" вийшла зі спільного підприємства під приводом розбіжностей у питаннях торгової стратегії російсько-білоруського трейдера, в результаті чого впали світові ціни на калійні добрива, а котирування провідних виробників спрямувалися вниз.
Акції Schibsted ASA виросли в ціні на 6,6% після того, як аналітики Goldman Sachs Group підвищили рекомендації по ним до "купувати", обґрунтувавши рішення тим, що найбільша норвезька медіагрупа має істотний потенціал зростання за рахунок розвитку інтернет-сегменту.
За підсумками торгів 3 жовтня 2013 р. британський індекс FTSE 100 піднявся на 11,54 пункту (+0,18%) - до позначки в 6449,04, німецький індекс DAX опустився на 31,51 пункту (-0,37%) - до 8597,91 пункту, французький CAC 40 знизився на 30,18 пункту (-0,73%) - до 4127,98 пункту. Швейцарський SMI просів на 21,94 пункту (-0,28%) - до 7942,50 пункту, голландський AEX опустився на 1,34 пункту (-0,36%) - до 374,83 пункту. Загальноєвропейський індекс "блакитних фішок" FTSEurofirst 300 за підсумками сесії знизився на 0,2% і досяг позначки 1244,56 пункту.