Фондові торги в Європі відкрилися зниженням провідних індексів на тлі негативної ситуації на світових фондових біржах, передає РБК. І американські, і японські інвестори хворобливо відреагували на вчорашній звіт Національної асоціації ріелторів США, в якому повідомлялося про об'єм продажів будинків на вторинному ринку країни в травні 2010 р. Показник знизився на 2,2% і склав 5,66 млн одиниць, що не виправдало прогнозів аналітиків. Інвестори знову стурбовані темпами відновлення світової економіки, і американські торгові майданчики закрилися зниженням провідних біржових індикаторів (Dow Jones знизився на 148,89 пункту (-1,43%), S&Р - на 17,89 пункту (-1,61%), Nasdaq - на 27,29 пункту (-1,19%)), торги в Японії закінчилися зниженням звідного індексу Nikkei на 1,87%.
Не підбадьорять сьогодні інвесторів і новини з австралійських фондових бірж, де торгуються акції британо-австралійських гірничодобувних компаній. Цінні папери ВНР Billiton Ltd., найбільшій в світі компанії свого сектора, і Rio Tinto Group в Австралії подешевшали, а тому європейські інвестори на початку торгової сесії також з більшим полюванням продавали акції компаній, ніж купували їх: котирування знизилися на 1,3% і 2% відповідно.
Спонукати інвесторів до ризику змогли новини із США. Сьогодні федеральний суддя Нового Орлеана оголосив про відміну мораторію на глибоководний видобуток нафти строком на півроку. Мораторій був введений президентом США Бараком Обамою у відповідь на вибух 20 квітня нафтової платформи в Мексиканській затоці, яка привела до найбільшої екологічної катастрофи в історії країни. У "зеленій зоні" торгуються сьогодні акції винуватця катастрофи, британської нафтової компаній BP (+1%). Проте інвестори не надали довіри іншим європейським енергетичним компаніям: акції британо-голландської Royal Dutch/Shell і французької Total з початку торгової сесії впали в ціні на 1,1%.
Цікавими для інвесторів виявилися новини з області злиття і поглинань. Сьогодні стало відомо про те, що німецький хімічний концерн BASF домовився про покупку виробника спеціальних хімікатів - компанію Cognis за 3,1 млрд євро. Покупка акцій Cognis обійдеться німецькому концерну BASF в 700 млн євро, ще близько 2,4 млрд євро BASF виплатить по боргах і пенсійних зобов'язаннях Cognis. На тлі цих новин котирування BASF поповзли вгору: цінні папери подорожчали вже на 0,6%.
Гравці відреагували і на опублікований сьогодні прогноз німецького дослідницького інституту GFK. Згідно очікуванням експертів інституту, індекс споживчої довіри в Німеччині в липні 2010 р. по відношенню до червня ц.р. не зміниться і складе 3,5 пункту. Певний вплив на хід торгів може надати також макроекономічна статистика французького Національного бюро статистики Insee. Сьогодні воно повідомило, що індекс ділових настроїв у Франції в червні 2010 р. в порівнянні з травнем ц.р. знизився на 1 пункт і склав 96 пунктів, як і прогнозували аналітики.
За станом на 11:25 за київським часом британський індекс FTSE 100 знизився на 40,31 пункту (-0,77%) - до 5206,67 пункту, французький CAC 40 - на 40,73 пункту (-1,1%) - до 3664,59 пункту, німецький DAX - на 53,94 пункту (-0,86%) - до 6315,1 пункту, а швейцарський SMI - на 52,43 пункту (-0,81%) - до 6411,03 пункту.