Фондові торги в Європі 13 вересня 2013 р. закрилися переважно незначним зростанням основних індексів. Європейські котирування стабілізувалися, недотянув до 3,5-місячного максимуму на тлі злиття і поглинання у сфері охорони здоров'я і ЗМІ, що підтримують зростання акцій, у результаті другий тиждень поспіль на фондових майданчиках спостерігається зростання.
Акції німецької мережі лікарень Rhoen-Klinikum зросли на 11,6% після заяви про плани продажу більшості клінік медичної компанії Fresenius за 3,07 млрд євро. Таким чином, Rhoen-Klinikum показала найкращий результат серед торгуються на загальноєвропейському FTSEurofirst 300. На тлі таких новин обсяг біржових угод з паперами Rhoen-Klinikum більш ніж в 10 разів перевершив середній показник за останні 90 днів, в результаті чого котирування Fresenius додали 4%.
Папери телевізійного оператора Kabel Deutschland зросли на 6,2% на тлі новин про купівлю британської телекомунікаційної Vodafone акцій німецької компанії в кількості, достатній для успішного її поглинання. Оголошена сума угоди склала 7,7 млрд євро.
"У нинішніх сприятливих умовах легше переконати яка набуває компанію заплатити більше з тим, щоб акціонери компаній, що поглинаються, були більшою мірою схильні прийняти таку угоду", - вважає аналітик KBC Asset Management. На його думку, існує можливість посилення активності по злиттю і поглинанню, це відноситься перш за все до таких сферах, як телекомунікації і фармацевтика.
Недавня хвиля угод по злиттю і поглинанню, головним чином в сфері технологій, телекомунікацій і ЗМІ, допомогла підтримувати курс європейських котирувань протягом кількох останніх тижнів, підігріваючи очікування нових угод по поглинанню на тлі відновлення економіки.
"Тепер, оскільки компанії скоротили витрати і почистили звітні відомості, у них багато грошей, і вони готові боротися за нові частки ринку, а зважаючи на повільні темпи економічного зростання, найкращим способом є поглинання інших компаній", - відзначає експерт фонду Montaigne Capital.
На тлі збільшення вартості паперів Kabel Deutschland європейський індекс ЗМІ зріс на 0,9%, проте гірничодобувний та банківський сектори опустилися на 1,4% і 0,5% відповідно на тлі побоювань щодо згортання Федеральною резервною системою (ФРС) США програм стимулювання американської економіки. Інвестори виявили небажання укладати нові угоди перед очікуваним наступного тижня нарадою ФРС: спостерігачі очікують скорочення щомісячних витрат на покупку активів на 10 млрд дол.
Програма кількісного пом'якшення ФРС є головним драйвером зростання на фондових майданчиках по всьому світу протягом останнього року, наприклад, FTSEurofirst 300 виріс на 32%, починаючи з червня 2012 р.
За даними компанії Lipper, що займається інвестиційною статистикою, приплив американського капіталу в Європу у вигляді інвестицій у цінні папери європейських компаній склав 797 млн дол. за минулий тиждень, стала 11-й тижнем припливу капіталу з США поспіль.
За підсумками дня британський індекс FTSE 100 втратив 5,18 пункту (-0,08%) і склав 6583,80 пункту, німецький DAX виріс на 15,42 пункту (+0,18%) - до 8509,42 пункту, французький CAC 40 додав 7,87 пункту (+0,19%) - до 4114,50 пункту, а швейцарський індекс SMI підріс на 4,86 пункту (+0,06%) - до 8038,31 пункту.