Експрес-тести "Testsealabs" прості у використанні й дозволяють отримати результат всього за 15 хвилин
Фонд інтелектуальної співпраці "Україна-XXI століття" передав Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я 10 тис. індивідуальних експрес-тест-систем для діагностики антитіл на коронавірус (COVID-19).
Про це повідомляє прес-служба фонду.
Передача тестів відбулася за участю голови Фонду інтелектуальної співпраці Богдана Губського, керівника Центру громадського здоров'я Ігоря Кузіна, начальника відділу фарм-менеджменту Центру Людмили Павлюк, а також інших представників ЦОЗ.
За словами Губського, українські лікарі цілодобово рятують людей від коронавірусу, ризикуючи власним здоров'ям, адже близько 20% громадян, хворих - медпрацівники.
"Саме тому важливо зараз допомогти лікарям, особливо нижньої й середньої ланки - у районах та селах, які найбільше потребують тестуванні на COVID-19. У сільських фельдшерсько-акушерських пунктах та районних реально не вистачає коштів для тестування людей, тому індивідуальні експрес-тести допоможуть вирішити цю проблему", - зазначив він.
Своєю чергою, керівник Центру громадського здоров'я Ігор Кузін висловив вдячність Фонду за допомогу лікарям.
"Ця допомога зараз для нас вкрай важлива і необхідна. Останні дні суттєво збільшилася захворюваність COVID-19. Тому ми дуже вдячні Фонду "Україна-XXI століття" за передачу експрес-тестів, які повністю відповідають всім вимогам та рекомендаціям МОЗ України. Державі потрібні такі соціальні партнери. Отримані тести будуть розподілені по регіональних лікарнях, щоб медики, вже там на місцях, могли проводити тестування", - сказав Кузін.
За його словами, результати експрес-тестів при правильному використанні дозволяють здійснити попередній скринінг і виявити сегмент пацієнтів, що підлягають подальшому лабораторному обстеженню.
Зазначається, що експрес-тести "Testsealabs" прості у використанні й дозволяють отримати результат всього за 15 хвилин.
Нагадаємо, раніше експрес-тести отримали також військовослужбовці Державної прикордонної служби України, Збройних сил України й працівники Служби безпеки України.
Раніше Фонд інтелектуальної співпраці "Україна-XXI століття" розробив програму щодо надання психологічної підтримки дітям з Донбасу та переселенцям з Криму, які мають посттравматичний синдром, отриманий в результаті військових дій на Сході України та окупації Криму.