Fitch знизило рейтинги дев'яти українських банків з рівня В до В-.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings сьогодні знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) дев'яти українських банків, зокрема їх довгострокові РДЕ в іноземній валюті з рівня В до В-. Прогноз по довгострокових РДЕ - "негативний", мовиться в повідомленні агентства.
Дана рейтингова дія слідує за пониженням сьогодні довгострокових РДЕ України в іноземній і національній валюті з рівня B до B- з привласненням "негативного" прогнозу.
Пониження рейтингів УкрСіббанку, Укрсоцбанку, банку "Форум", ПроКредит банку (Україна), "Правекс-банку" і ВТБ Банку (Україна) слідує за пониженням країнової стелі України з рівня B до B-. Країнова стеля України, яка відображає трансфертний ризик і ризик конвертації, обмежує ступінь, в якому підтримка від мажоритарних іноземних акціонерів цих банків може бути врахована в їх довгострокових РДЕ в іноземній валюті, а їх довгострокові РДЕ в національній валюті також враховують країнові ризики України.
УкрСиббанк знаходиться в майже 81-процентній власності французького BNP Paribas (AА/прогноз «негативний»), Укрсоцбанк майже на 95% належить італійському Unicredit S.p.А. (A/прогноз «негативний») через його віденську дочірню структуру Unicredit Bank Austria AG (A/прогноз «стабільний»). Мажоритарна частка в банку "Форум" (63%) знаходиться у власності німецького Commerzbank AG (A+/прогноз «стабільний»), ПроКредит банк (Україна) на 80% належить німецькому Procredit Holding AG (BВВ-/прогноз «стабільний»), "Правекс-банк" знаходиться в 100-процентній власності італійського Intesa Sanpaolo S.p.А. (AА-/прогноз "стабільний"), а часткою більш ніж в 99% у ВТБ Банку (Україна) володіє російський ВАТ Банк ВТБ (BВВ/прогноз «негативний»).
Пониження рейтингів Ощадбанку і Укрексімбанку враховує зниження здатності держави надати підтримку у разі потреби, про що свідчить пониження довгострокових РДЕ України, хоча готовність надати підтримку, ймовірно, продовжує бути істотною, виходячи з того, що банки знаходяться в державній власності, і їх ролі в здійсненні політики держави. Більш хороша самостійна кредитоспроможність Укрексімбанку (відносно Ощадбанку) відбита в його вищих індивідуальному і національному рейтингах, обидва з яких були підтверджені.
Пониження рейтингів ПриватБанку враховує пониження країнової стелі України, що відображає вищий трансфертний ризик і ризик конвертації, а також можливість погіршення фінансових позицій держави з негативними наслідками для банківського сектора країни, зокрема подальшого скорочення економічної активності і/або ослаблення гривни. ПриватБанк є найбільшим банком України по величині загальних активів і базі роздрібних депозитів, і його рейтинги обумовлені самостійною кредитоспроможністю.