Рейтингове агентство Fitch знизило суверенний рейтинг України в національній валюті з "B-" до "CCC". Про це йдеться у прес-релізі агентства.
Агентство при цьому підтвердило рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті на рівні "CCC".
Рейтинг пріоритетних незабезпечених облігацій в національній валюті України знижений з "B-" до "CCC", а в іноземній валюті залишилися на рівні "CCC".
"Новий український уряд підписало угоди з МВФ і приступило до реалізації широкої програми економічних реформ. За даними опитувань, нові [парламентські] вибори в жовтні можуть привести до сильної парламентської підтримки цієї програми. Однак, економічні та політичні ризики можуть зірвати її втілення", - йдеться в заяві.
Серед таких ризиків - нестабільність на сході України і конфлікт з Росією. "Незважаючи на те, що уряд [України] відбило захоплені території у повстанців, конфлікт може продовжити посилюватися. Це, в свою чергу, затримає відновлення і економічне відродження промисловості та інших активів", - зазначено в заяві агентства.
За його прогнозами, реальний ВВП України скоротитися в 2014 році мінімум на 6,5% і загрожує нульовим ростом в 2015 і 2016 роках. У першій половині 2014 на 24% скоротився експорт української продукції в Росію, а скорочення поставок російського газу через платіжних спорів призведе до широкої браку енергії, уточнює Fitch.
Погіршилася і платоспроможність українського уряду. За підрахунками агентства, консолідований бюджетний дефіцит досягнуть в 2014 році 10% ВВП. Також Fitch звернув увагу на різке знецінення гривні - по відношенню до долара з кінця 2013 року вона впала більш ніж на 37%. В свою чергу, впало і якість активів банківської системи. "Уряд України заклав у бюджет 30 млрд гривень для підтримки державних та приватних банків та фонду гарантування вкладів. Однак, Fitch вважає, що можливі потреби в докапіталізації можуть бути вище", - йдеться в заяві.
Агентство Fitch ще в лютому 2014 знизило кредитний рейтинг України до переддефолтного - з "B-" до "CCC". Причиною для цього тоді стала політична нестабільність в країні.