Fitch поставило кредитний рейтинг США на перегляд з можливістю зниження
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило кредитний рейтинг США на рівні ААА з "негативним" прогнозом. Рейтинг найбільшої економіки світу може бути переглянутий у бік пониження, попередило агентство.
Тупикова ситуація в переговорах між республіканцями і демократами про підвищення стелі державного боргу може підірвати ефективність урядових і політичних інститутів країни, порахували аналітики.
США більше половини місяця знаходяться в стадії "відключення" уряду. Президент Барак Обама і конгресмени не можуть домовитися про прийняття бюджету на фінансовий рік. Під загрозою і переговори про підвищення стелі держборгу. Незгода влади з пріоритетних питань економіки може призвести до дефолту, який виявиться згубним не тільки для західної півкулі, але і для всього світу.
Напередодні лідер республіканської більшості палати представників Джон Бейнер запропонував план з подолання бюджетної і боргової кризи в США. Лідер сенатської більшості, демократ Гаррі Рід, відкинув план конгресмена, який передбачав фінансування держапарату в поточних обсягах до 15 січня 2014 р. і підняття стелі державного боргу США приблизно до початку лютого наступного року з метою вивільнення часу і сил на подальші переговори.
"Я думаю, конгресмени почнуть діяти спільно. Впевнений, що ні президент, ні хтось з республіканців або демократів не хоче увійти в історію як люди, що привели країну до дефолту і через яких США втратили довіру до себе як до найважливішої економіки світу", - заявив президент ФРБ Далласа Річард Фішер.
У американських політиків залишається трохи більше доби для досягнення компромісу щодо бюджетного і боргової кризи. За підрахунками Міністерства фінансів, "екстраординарних заходів" на порятунок економіки США від дефолту йому вистачить максимум до 17 жовтня.
Втім, як ми вже не раз говорили, це занадто песимістичні прогнози. При найбільш несприятливих розкладах Мінфін США може протриматися ще кілька тижнів.
В даний час державний борг США встановлений на рівні 16,7 трильйона доларів.
Представники Демократичної і Республіканської партій протягом кількох тижнів не можуть домовитися про підвищення ліміту держборгу. Ситуація нагадує події серпня 2011 р., коли S&P позбавило США вищого рейтингу. Фондові ринки тоді буквально обрушилися, правда ситуація була дещо інша. У першу чергу варто відзначити, що тоді закінчилася друга програма кількісного пом'якшення, а в Європі бушувала банківська криза.