ua en ru

Fitch знизило рейтинги стійкості українських "ПриватБанку" та "ПроКредит Банку"

Fitch знизило рейтинги стійкості українських "ПриватБанку" та "ПроКредит Банку"
Fitch Ratings знизило рейтинги стійкості двох українських банків, ПАТ КБ "ПриватБанк" і "ПроКредит Банк"(Україна) з рівня "b" до "ccc".

Fitch Ratings знизило рейтинги стійкості двох українських банків, ПАТ КБ "ПриватБанк" і "ПроКредит Банк"(Україна) з рівня "b" до "ccc". Про це повідомили у прес-службі Fitch.

Одночасно агентство підтвердило рейтинг стійкості ПАТ "Креді Агріколь Банк" ("КАБ") на рівні "b-".

Рейтинги стійкості всіх трьох банків виключені зі списку Rating Watch "Негативний". Fitch помістило ці рейтинги у список Rating Watch "Негативний" у серпні 2014 р. після пониження довгострокових рейтингів дефолту емітента ("РДЕ") України в національній валюті до рівня "CCC". Після сьогоднішньої рейтингової дії рейтинги стійкості "ПриватБанку" та "ПроКредит Банку" (Україна) знаходяться на одному рівні із суверенними РДЕ, а рейтинг стійкості КАБ - на один рівень вище, що пов'язано з помірною стійкістю самостійної кредитоспроможності банку до суверенного дефолту.

Довгострокові РДЕ в іноземній валюті трьох банків підтверджені на рівні "CCC". РДЕ КАБ і "ПроКредит Банку" (Україна) відображають потенційну підтримку від іноземних акціонерів, у той час як рейтинги "ПриватБанку" обумовлені тільки кредитоспроможністю банку на самостійній основі.

Зниження рейтингу стійкості "ПриватБанку" з "b-" до "ccc" відображає його слабкі ключові фінансові показники, у світлі яких Fitch не вважає прийнятним рейтинг у банку вище суверенного рейтингу.

База депозитів банку скоротилася на 21% (без урахування ефекту обмінного курсу) за 9 міс. 2014 р., і банк використовував фінансування від Національного банку України (НБУ) для підтримки своєї позиції ліквідності. Високоліквідні активи (грошові кошти і еквіваленти та короткострокові необтяжені заставою міжбанківські розміщення) за вирахуванням погашень на ринках капіталу, що мають відбутися у найближчі 12 місяців, становили помірні 14% всіх клієнтських депозитів на кінець 10 міс. 2014 р. Валютна ліквідність у розмірі 1 млрд дол. на ту ж дату із запасом покривала виплати за облігаціями на 200 млн дол. з терміном у вересні 2015 р., однак вона залежить від стабільності депозитів.

Зниження рейтингу стійкості "ПроКредит Банку" (Україна) з рівня "b-" до "ccc" відображає погіршення якості активів банку і потенціал подальшого знецінення кредитів з огляду на значні ризики по Донецькій області (9,5% кредитів на кінець 3 кв. 2014 р.), істотну частку валютного кредитування (35% чистих кредитів), недавнє швидке зростання кредитування (на 51% за 11 міс. 2014 р., скоригований на ефект коливань обмінного курсу) і ослаблення операційного середовища. Непрацюючі кредити знаходилися на помірному рівні у 3,2% наприкінці 3 кв. 2014 р., однак реструктуровані кредити (рівномірно розподілені між кредитами, класифікованими в категорії "стандартні" і "під наглядом і знецінені") становили ще 20%, підвищившись із 12,4% наприкінці 2013 р.

Підтвердження рейтингу стійкості КАБ на рівні "b-" відображає істотно більш низькі рівні знецінення кредитів у банку порівняно з більшістю зіставних українських банків, що частково відображає низькоризиковий характер бізнесу з клієнтами материнської групи (36% кредитів на кінець 3 кв. 2014 р.) і обмежені ризики по Східній Україні/Криму (менше 7% кредитів). Крім того, підтвердження рейтингів також враховує низький недавнє зростання, керовані валютні ризики, хороші фінансові показники і прийнятну ліквідність. Водночас рейтинг стійкості відображає високоризикове операційне середовище та істотну доларизацію кредитування (на кінець 3 кв. 2014 р.: 44% кредитів), хоча в більшості випадків вони надані позичальникам-експортерам.

Нагадаємо, Fitch на початку вересня підтвердив національні довгострокові рейтинги 9 українських банків.