Рейтингове агентство Fitch знизило рейтинги 13 російських банків з иностранноым капіталом на один щабель - з BBB+ до BBB.
Рейтингове агентство Fitch знизило рейтинги 13 російських банків з иностранноым капіталом на один щабель - з BBB+ до BBB. Про це йдеться в прес-релізі агентства.
Як повідомляється, в російських банках "Сітібанк", "Райффайзенбанк", "Росбанк", "Русфинанс", "ДельтаКредит", "Банк Китаю", "Нордеа банк", "Данске банк", "ІНГ банк", "СЕБ банк", "Ейч-ес-бі-сі банк", "Креді Агріколь" і "Чайна констракшн банк" Fitch знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ).
"Зниження рейтингів банків РДЕ і рейтингів боргових зобов'язань слід за пониженням рейтингу Росії до ВВВ-з ВВВ+... Це, в свою чергу, відображає думку Fitch, що санкції і погіршення відносин з ЄС і США створюють ризики для російської фінансової інтеграції з рештою світу, підвищення ризику переказу і конвертації валюти", - йдеться в повідомленні рейтингового агентства.
У Fitch зниження рейтингів пояснили тим, що материнські структури цих банків можуть знизити рівень підтримки своїх російських філій склалася в Росії ситуації через західних санкцій.
Нагадаємо, вчора США ввели секторальні санкції проти Росії, закривши ринки боргового та акціонерного капіталу для нафтового гіганту "Роснєфть" і приватного газодобувача "Новатек", а також "Внешэкономбанка" і "Газпромбанку". Тепер у чорний список тих, кому заборонено розміщувати в США акції та облігації терміном обігу понад 90 днів, додані "Россельхозбанк", ВТБ і "Банк Москви".
Крім того, за даними Reuters США заборонили своїм громадянам мати справу з російської "Об'єднаної суднобудівної корпорації" (ОСК).
Також, вчора Reuters повідомило про готовність Європейського Союзу ввести секторальні санкції проти Росії, які торкнуться нафтового і військового секторів, а також експорту товарів подвійного призначення, але не торкнуться газовий сектор. Крім цього, російські банки, державне участь в яких перевищує 50%, не зможуть розміщувати цінні папери на європейському ринку. Також буде заборонений експорт високотехнологічного обладнання, насамперед пов'язаного з видобутком нафти.
ЄС має намір розширити санкції 31 липня.