Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній валюті на рівні " ССС", а довгостроковий рейтинг дефолту емітента в національній валюті на рівні В-.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній валюті на рівні " ССС", а довгостроковий рейтинг дефолту емітента в національній валюті на рівні В-. Прогноз по довгостроковому рейтингу дефолту емітента в національній валюті - "негативний". Кредитний ліміт країни підтверджений на рівні " ССС", а короткостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті - на рівні С. Про це говориться в повідомленні агентства.
На думку аналітиків Fitch, політичні ризики в країні залишаються досить сильними. Зміна влади може призвести до ряду наслідків, що ускладнює аналіз. Здатність України отримати зовнішнє фінансування багато в чому залежить від того, наскільки швидко вона зможе сформувати уряд, визнаний народом, а також викласти послідовну програму економічної політики.
Раніше український уряд повідомило, що планує обговорити з місією МВФ програму надання 15 млрд долл. Міжнародний валютний фонд отримав запит про надання допомоги і висловив готовність вислати місію до Києва вже в найближчі дні. МВФ проведе технічну незалежну оцінку економічної ситуації на Україні і паралельно почне обговорювати з місцевою владою політичні реформи, які дозволять закласти основу для реалізації програми підтримки. Тим не менш, домовленості про конкретні терміни або обсяги кризового кредитування України поки відсутні.
10 лютого 2014 р. Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній валюті з В - до ССС і підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента в національній валюті на рівні В-. Короткостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті знижений з В до С. Прогноз по РДЕ в національній валюті - "негативний", говориться в повідомленні агентства. Як тоді відзначили аналітики Fitch, з моменту присвоєння минулого рейтингу в листопаді 2013 р. в країні помітно зросла політична нестабільність, що негативно вплинуло на суверенну кредитоспроможність України. В якості факторів, що вплинули на зниження рейтингу, Fitch відзначило високу вразливість банківської системи України, ризик обвалу національної валюти і слабкість бізнес-середовища.