Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в Одеській області (Україна) в іноземній валюті на рівні CCC і короткостроковий РДЕ в іноземній валюті C.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в Одеській області (Україна) в іноземній валюті на рівні CCC і короткостроковий РДЕ в іноземній валюті C. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Fitch.
Також агентство підтвердило довгостроковий РДЕ регіону в національній валюті на рівні B- і національний довгостроковий рейтинг AA-(ukr). Прогноз по довгостроковому РДЕ в національній валюті і національному довгостроковому рейтингу -"негативний".
"Рейтинги Одеської області стримуються рейтингами України (CCC/B-/прогноз "негативний"). Політичний ризик в Україні залишається високим, і зміна влади може мати різні потенційні наслідки, що ускладнює формування прогнозів. Fitch оцінює інституційне середовище для українських субнаціональних утворень як слабке. Воно є недостатньо розвинутим і проробленим, стримуючи довгостроковий розвиток і бюджетне планування у регіонах. На думку Fitch, політична криза в Україні загострилася з моменту попереднього перегляду рейтингів Одеської області, викликавши подальше погіршення інституційного середовища в країні", - відзначають аналітики Fitch.
У рейтинговому агентстві відзначають, що область не має прямого боргу і не надавала гарантій. За українським законодавством регіони не можуть залучати запозичення або видавати гарантії, що обмежує їх фінансову гнучкість. Fitch вважає, що зобов'язання компаній держсектора регіону не несуть значного ризику для обласного бюджету з урахуванням законодавчих обмежень, хоча інформації про фінансовий стан компаній держсектора надано не було. Fitch також зазначає, що можливі зміни інституційного середовища для українських субнаціональних утворень після президентських виборів в країні в травні 2014 р. можуть призвести до погіршення боргової позиції регіону.
Fitch очікує, що операційний баланс Одеської області залишиться близьким до рівня 2013 р. в середньостроковій перспективі, хоча поточна політична нестабільність в Україні ускладнює будь-яке прогнозування. У 2013 р. операційний баланс залишався задовільним, незважаючи на погіршення до 6,4% від операційних доходів (2012 р.: 11,9%) через уповільнення зростання доходної бази. Обласний бюджет виконано з невеликим профіцитом, оскільки регіон не може залучати запозичення для фінансування дефіциту.
"Одеська область є найбільшим за територією регіоном України. Тут перебувають 8 морських і річкових портів, і економіка області добре диверсифікована з кількох секторів. Істотна частина економіки Одеської області представлена торгівлею, сільським господарством та іншими секторами послуг, які не знаходять прямого віддзеркалення в національній статистиці. Це частково пояснюється тим, що показники добробуту на душу населення в регіоні дещо відстають від середньоукраїнського рівня", - відзначають в Fitch.
При цьому аналітики відзначають, що зниження рейтингів України призведе до зниження РДЕ регіону. Пониження рейтингів також можливе в разі будь-яких несприятливих змін інституційного середовища для українських субнаціональних утворень, які призвели б до більш слабких бюджетних показників та значного погіршення боргової позиції регіону.
"І, навпаки, підвищення рейтингів України може призвести до підвищення рейтингів Одеської області, якщо вона продовжить демонструвати стабільні показники виконання бюджету, і прямий ризик не буде суттєво збільшено", - йдеться у звіті.