Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило, що оголосить "обмежений дефолт" за борговими зобов'язаннями Греції в зв'язку з механізмом участі приватних кредиторів у новій програмі фінансової допомоги країні. Відповідно до прийнятої агентством трактуванням реструктуризації суверенної заборгованості через обмін старих облігацій на нові Fitch змінить суверенний рейтинг Греції на RD ("обмежений дефолт") і привласнить дефолтні рейтинги держоблігацій Греції, які будуть обміняні на нові папери. Однак статус дефолту буде тимчасовим. Fitch присвоїть Греції нові рейтинги, як тільки будуть випущені нові облігації. Агентство очікує, що постдефолтний рейтинг Греції буде знаходитися "в нижній частині спекулятивної категорії", йдеться в опублікованому сьогодні коментарі Fitch, передає РБК.
В даний час Fitch оцінює суверенний кредитний рейтинг Греції на позначці CCC, що означає "значний кредитний ризик", реальну можливість дефолту.
Нагадаємо, що напередодні на екстреному саміті єврозони було прийнято рішення про надання Греції другого пакета фінансової допомоги понад діючої програми на 110 млрд євро. Лідери єврозони домовилися, що ЄС і Міжнародний валютний фонд нададуть Афінам додаткове фінансування в розмірі 109 млрд євро, причому Європа виділить свою частину через стабілізаційний фонд EFSF на термін мінімум 15 років та за ставкою близько 3,5%. Крім того, фінансовий сектор погодився взяти участь у новій програмі порятунку Греції. Визначено, що внесок банків та інших інституціональних інвесторів в програму допомоги складе близько 50 млрд євро в 2011-2014 рр..
Передбачається, що участь приватних фінансових інститутів в порятунку Греції буде реалізовано через обмін існуючих облігацій на нові 30-річні і 15-річні облігації, причому банки погодилися на втрату 21% чистої поточної вартості (Net Present Value, NPV) за належними їм паперів. За оцінками Інституту міжнародних фінансів (представляє найбільші фінансові компанії), це дозволить зменшити боргове навантаження Греції на 13,5 млрд євро. Крім того, передбачено частковий викуп Грецією своїх облігацій з дисконтом до їх номінальної вартості. Точні параметри програми викупу будуть визначені пізніше. Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що рішення, прийняті на саміті, дозволять зменшити грецький держборг у відношенні до ВВП на 24 процентних пункту з нинішніх 150% ВВП.