Під час доопрацювання одного із законопроектів до другого читання можуть бути враховані пропозиції самих позичальників
Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності на засіданні 15 березня ухвалив рішення винести на розгляд парламенту обидва законопроекти про реструктуризацію валютних кредитів: № 4004 - щодо іпотечних кредитів на придбання єдиного житла у редакції Кабінету міністрів України та № 4004-1 - народних депутатів Олександра Вілкула та Дениса Дзензерського. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.
"Моя особиста позиція - це ходіння по колу, це не вирішить проблеми валютних позичальників. Оскільки один законопроект не влаштовує позичальників, інший - Кабмін. Зрозуміло, що нам треба знайти компромісне рішення, точки дотику. На базі одного із законопроектів до другого читання ми повинні розробити такий закон, який запрацює, буде виконаний, і буде саме тим компромісом, на який чекають всі сторони більше року", - зазначив під час засідання голова фінкомітету Сергій Рибалка.
Він також заявив, що метою законопроекту "має бути досягнення конкретного результату, а саме поліпшення становища валютних позичальників, які мають в іпотеці одне житло".
Рибалка нагадав, що фінкомітет провів два засідання робочої групи з цих законопроектів, в результаті яких були акумульовані зауваження та пропозиції позичальників, їх об'єднань, інших експертних і громадських інститутів.
Водночас отримано величезну кількість звернень і листів від окремих позичальників, деякі з яких підтримали законопроект № 4004, деякі не підтримали, а більшість направили конкретні пропозиції до нього.
"Ряд пропозицій достатньо обґрунтовані і можуть бути враховані при доопрацюванні законопроекту до другого читання. Їх цілком реально погоджувати з НБУ, Мінфіном і банківським сектором при доопрацюванні одного з законопроектів", - вважає голова комітету.
Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України вніс у Верховну Раду два законопроекти, спрямовані на реструктуризацію іпотечних кредитів: законопроекти №4004 і 4005 були зареєстровані на сайті парламенту.