Мерія Дніпра та незалежне агентство федерального уряду США USAID уклали меморандум про надання технічної допомоги у реформуванні системи теплопостачання та розвитку енергоощадних технологій. Місто стало єдиним українським мільйонником, обраним для участі в проєкті енергетичної безпеки - завдяки всебічній готовності до співпраці.
Про це повідомив мер Дніпра Борис Філатов, передає прес-служба.
Філатов назвав підписання цього меморандуму знаковим, адже така домовленість коштами передбачає, що закордонні партнери інвестуватимуть у комплексну модернізацію муніципальної системи теплопостачання. Це знизить теплові втрати, а містяни натомість відчують користь від цієї роботи на власному гаманці.
"Це важливо для міста не лише тому, що технічна допомога з боку американського урядового агентства буде безоплатною. Це має вагоме значення ще й тому, що місто вкотре отримало серйозну довіру від міжнародних урядових організацій. Це дійсно почесно, і ми розуміємо всю відповідальність подальшої роботи", - зазначив Борис Філатов.
Для участі у програмі незалежного агентства федерального уряду США Дніпро був обраний серед 150 міст-претендентів. Загалом за результатами конкурсу USAID міжнародну технічну допомогу, що сягатиме сотень тисяч доларів, отримають лише шість територіальних громад.
У розмові з західними партнерами Борис Філатов наголосив, що Дніпро завжди готовий співпрацювати в рамках проєктів, що розвивають місто, а нова домовленість з USAID є системним продовженням розпочатої раніше співпраці.
Зі свого боку операційний директор ESP Сара Мікал Алдерфер зауважила, що Дніпро займає активну позицію у вирішенні своїх питань теплопостачання, які наразі є проблемними для всієї країни.
"Участь Дніпра у цьому конкурсі продемонструвала його готовність до співпраці. І я очікую лише найкращих результатів нашої роботи у Дніпрі", - додав він.
Представники USAID також позитивно оцінюють досвід міста у комплексній термомодернізації шкіл і дитсадків, яка проходить у рамках взаємодії з європейськими фінансовими інституціями.
"Ми очікуємо на активну участь і пропозиції від мерії Дніпра та профільних підприємств. З професійної точки зору я зацікавлена побачити аналіз та оцінку - як можна інтегрувати наявну систему теплопостачання Дніпра у нову схему теплопостачання", - повідомила керівник команди теплопостачання ESP Діана Корсакайте та додала, що вона з колегами має намір ближче познайомитися з Дніпром під час подальшої співпраці.
Зазначим, що у рамках технічної допомоги USAID буде розроблено схему теплопостачання міста та довгострокову стратегію розвитку її сиcтеми. Експерти допоможуть окреслити перелік пріоритетних проєктів для покращення комплексу теплопостачання.