ФГВФО заявляє про наполегливі спроби екс-менеджменту збанкрутілих банків заволодіти їхніми активами
Збереження активів таких банків важливо для виконання зобов'язань перед вкладниками і кредиторами
Фонд гарантування вкладів фізосіб заявляє про неодноразові спроби екс-менеджменту та акціонерів збанкрутілих банків заволодіти їхніми активами. Про це повідомляє прес-служба фонду.
Як повідомляється, найбільш кричущі випадки фіксуються у відношенні активів "Укрінбанк" (кінцевий бенефіціар екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко) і "Златобанк" (кінцевий бенефіціар екс-голова СБУ Олександр Якименко).
Так, зазначають у фонді, екс-менеджмент зазначених банків за допомогою судових позовів оскаржать визнання фінустанов неплатоспроможними і намагаються якомога швидше продати їх активи. При цьому з пропозицією купити зазначене майно, акціонери звертаються в тому числі і до чинним банкам.
У той же час, підкреслюють в ФГВФО, ніхто з власників зазначених банків не збирається виконувати свої зобов'язання перед вкладниками, кредиторами та державою.
Крім того, екс-менеджмент зазначених банків намагається відкрити нові кредитні лінії для себе або афілійованих з банками юросіб.
Держава в особі Фонду гарантування вже виплатив вкладникам цих банків 2,5 млрд гривень. Крім того, ще майже на 10 млрд гривень акцептовані вимоги інших кредиторів цих банків (наприклад, майже 1 млрд гривень ПАТ "Златобанк" повинен Національному банку).
За останні п'ять років Національний банк України передав в управління Фонду гарантування 96 банків. Всього за цей період фондом виплачено близько 90 млрд гривень.
Нагадаємо, ФГВФО затвердив умови реструктуризації іпотечних кредитів фізосіб в неплатоспроможних банках.