Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) врахував претензії банків і знизив удвічі значення коефіцієнтів, завдяки яким планував в рази наростити кошти для виплати компенсацій вкладникам збанкрутілих банків. Про це пише видання "Комерсант Україна".
Зараз банки платять у ФГВФО регулярний квартальний збір: 0,5% суми вкладів у гривні, 0,8% - в іноземній валюті.
Однак на початку січня фонд запропонував перемножити ставки на нові коефіцієнти. Базовий коефіцієнт 1, який не призведе до збільшення збору, пропонувалося застосовувати в трьох випадках: якщо середньозважена кредитна ставка банку вище середньоринкової не більш ніж на 1 процентний пункт (п.п.); якщо депозити населення складають до 35% пасивів банку; якщо валютних вкладів у банку не більше, ніж гривневі.
В інших випадках розміри трьох коефіцієнтів могли становити 1,2, 1,4, 1,6 або 1,8. Проте через місяць їх значення були знижені до 1,1, 1,2, 1,3 і 1,4, повідомили виданню в Українському кредитно-банківський союз (УКБС). Найбільше банки будуть платити, якщо їх відсотки за депозитами вище ринкових на 4 п.п.; вклади займають понад 50% пасивів банку, а вкладів у валюті в 2,5 рази більше, ніж у гривні.
Виходячи з коефіцієнтів 1,2-1,8, відрахування з валютних депозитів повинні були вирости до 4,67%, а в гривні - до 1,62%. Тепер же банкам загрожують відрахування максимум до 2,2% з валютних вкладів і 1,62% - з гривневих.
Середньоринкову ставку за вкладами у національній та іноземній валютах буде вважати НБУ за формою N350-Д.
Читайте також: ФГВФО змінив формулу розрахунку регулярних відрахувань банків з метою їх збільшення.