Фонд державного майна України (ФДМУ) розробив механізм, що дозволяє держпідприємствам, що не підлягають приватизації, погашати борги по заробітній платі за рахунок продажу непрофільного майна. Про це говориться в законопроекті, який є у розпорядженні видання "Комерсант-Україна".
Документ, розроблений ФДМУ після указу Президента Віктора Януковича про погашення заборгованості із заробітної плати, направлений на схвалення в профільні міністерства і відомства віце-прем'єром Сергієм Тігіпком. Законопроектом передбачається, що господарські організації, що знаходяться на балансі підприємств, що не підлягають приватизації держвласності, зможуть продавати майно, яке внесене до їх статутного капіталу.
У пояснювальній записці ФДМУ відзначає, що продаж майна, що знаходиться на балансі підприємства, "може виявитися єдиним джерелом засобів для погашення боргів по зарплаті". При цьому підприємству буде дозволено реалізувати лише власність, яка "не має істотного впливу на його господарську діяльність". Керуючі підприємствами відомства зможуть дозволити продаж майна лише в тому випадку, якщо виручені кошти будуть направлені виключно на погашення боргів по зарплаті. Проте в документі не прописані критерії, що дозволяють визначити категорію майна, а також не вказані органи, які проводитимуть його оцінку. "У нашу компетенцію не входить вироблення критеріїв, що визначають категорію майна, оскільки фонд управляє лише підприємствами, що підлягають приватизації", - заявило джерело у ФДМУ.