Ferrexpo відмовилося від боротьби за Полтавський ГЗК в англійських судах
Компанія не подала апеляцію на рішення Вищого суду Великобританії, який відмовив Ferrexpo в перенесенні спору за 40% акцій Полтавського ГЗК з Україною до Великобританії.
Як повідомив Андрій Колупаєв - партнер юридичної фірми Lexwell, яка виступає юридичним радником компаній Gilson Investments Limited, Emsworth Assets Limited, Calefort Developments Limited і Trimcroft Services Limited (опонентів Ferrexpo, претендують на 40% ПГЗК), 25 квітня закінчився передбачений англійським законодавством термін для подачівідповідної апеляції.
За словами Андрія Колупаєва, також залишається відкритим питання про оплату Ferrexpo судових витрат як стороною, що програла (відповідна норма передбачена законодавством Великобританії), де тільки первинний гарантійний внесок становить 250 тис. фунтів стерлінгів. "Сьогодні я не маю інформації про здійснення Ferrexpo цих виплат".
Нагадаємо, 40,19% акцій ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" афілійовані з Костянтином Жеваго компанії (EASTCOAST UNITED INC, STATEX CORP., NEWPORT INC., SAYERS HOLDINGS LIMITED) придбали у 2002 р. за $ 27 млн. - у компаній,близьких до VS Energy Олександра Бабакова (Gilson Investments Limited, Emsworth Assets Limited, Calefort Developments Limited і Trimcroft Services Limited). У 2005 році продавці оскаржили угоду в господарському суді, заявивши, що договори купівлі-продажу були оформлені з порушеннями українського законодавства. 21 квітня 2010 р. Вищий Господарський суд України визнав недійсними договори купівлі-продажу акцій ПГЗК, укладені в 2002 році.
В кінці 2011 року Ferrexpo подало позов до Вищого суду Великобританії, вимагаючи перенести розгляд в юридичні інстанцій цієї країни. 3 квітня Вищий суд Великобританії визнав непереконливими доводи Ferrexpo про необхідність розгляду справи у Великобританії, вказавши на переважну компетенцію українських судів. Розгляд позову Ferrexpo було зупинено. За словами Андрія Колупаєва, у Ferrexpo залишалися теоретичні шанси оскаржити це рішення, однак не реалізувавши своє право на апеляцію компанія Костянтина Жеваго втратила навіть умоглядну можливість перенести процес за 40% акцій ПГЗК до Великобританії.
В даний час на розгляді в Господарському суді Полтавської області розглядається позов близьких в VS Energy компаній про визнання недійсними емісій акцій, проведених у 2002-2011 роках (з листопада 2002 по листопад 2011 ПГЗК провів вісім емісій, довівши розмір статутного фонду до більш ніж 1.9 млрд . грн).