ua en ru

Фармацевти вимагають звільнити заступника голови МОЗ Олександру Павленко

Фармацевти вимагають звільнити заступника голови МОЗ Олександру Павленко

Фармацевтична спільнота вимагає звільнення першого заступника міністра охорони здоров'я України Олександри Павленко через блокування реєстрації ліків. Про це заявив президент асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ) Петро Багрій.

"Якщо чиновник зупиняє 800 препаратів в обігу, 10% ринку, то такі дії повинні бути належним чином оцінені. В будь-якій цивілізованій країні цей чиновник мав сам написати заяву і піти, а ми це підтримуємо ", - наголосив він.

Віце-президент об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості (ООРММП) Віктор Чумак додав, що "перший заступник голови Міністерства охорони здоров'я України Олександра Павленко безпідставно, нічим не мотивуючи, блокує підписання наказів щодо реєстрації понад 850 препаратів, які пройшли усі дозвільні процедури з реєстрації або переєстрації лікарських засобів і вони вкрай необхідні українським пацієнтам".

Чумак зазначив, що така ситуація неприпустима, оскільки поведінка чиновниці більш нагадує поведінку "смотрящего", ніж державного менеджера. "Ми з повагою ставимося до нового міністра МОЗ, але, на жаль, його не завжди, як і в інших міністерствах, оточують порядні люди".

"Якщо уряд України декларує європейські норми поведінки і бізнес їх приймає, то у свою чергу ми вимагаємо прозорі процедури в роботі влади та її неупередженість", - наголосив Чумак.

За словами віце-президента ООРММП подальша непрозорість та невизначеність ситуації призводитиме не лише до значного зменшення обсягів виробництва та реалізації фармпродукції, скорочення робочих місць, зменшення надходжень до бюджету, але й до негативного впливу на стан забезпечення фармацевтичною продукцією ринку України, а, як наслідок, до ймовірного посилення соціальної напруги в суспільстві, виникнення дефіциту окремих груп життєво необхідних лікарських засобів в аптечних закладах та закладах охорони здоров'я.

Представник ПАТ "Фармак" Ольга Олексійчук додала, що щорічно компанія розробляє понад 100 наіменувань лікарських засобів, до 20 виводяться на ринок. "Ситуація складається так, що блокується фінальний етап виводу препарату на ринок. Це означає, що наші паціенти не можуть вчасно отримати необхідні лікарські засоби", - підкреслила вона.